Prijava

Vaša prijava

Branitelji 153. brigade obišli ratni put u Posavini i odali počast poginulim suborcima

[]

Branitelji 153. brigade HV obišli ratni put u Posavini

Članovi Udruge pripadnika 153. brigade Hrvatske vojske organizirali su tradicionalni obilazak ratnog puta brigade na području Posavine i Orašja u Bosni i Hercegovini, s ciljem očuvanja sjećanja na Domovinski rat, njegovanja zajedništva među braniteljima te odavanja počasti poginulim hrvatskim braniteljima.

Sudionici su u ranim jutarnjim satima krenuli iz Velike Gorice, a po dolasku u Orašje dočekali su ih domaćini i hrvatski branitelji toga područja. Tom prilikom prisjetili su se ratnih događaja i uloge hrvatskih branitelja na ovom dijelu bojišta, uz prigodno druženje i razmjenu sjećanja na zajedničke ratne dane, javili su iz udruge.

Prema programu domaćina, sudionici su obišli više memorijalnih lokacija te odali počast poginulim braniteljima polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća kod Spomen-obilježja u Orašju i Bošnjacima.

brigade

Posebno emotivan dio programa održan je u Vidovicama, gdje su kod spomen-obilježja u mjestu Polje te kod središnjeg spomen-obilježja Vidovice sudionici odali počast svim poginulim i preminulim hrvatskim braniteljima. Nakon toga prisustvovali su svetoj misi.

brigade

Obilazak je nastavljen u Tolisi, gdje su branitelji posjetili Memorijalni centar i ratnu bolnicu, mjesta koja svjedoče o teškim ratnim okolnostima i velikoj ulozi zdravstvenog osoblja tijekom obrane Posavine.

Nakon zajedničkog ručka i prigodnog druženja, sudionici su obišli i Kulturni centar „Ivo Gregurević“, jednu od važnih kulturnih ustanova ovoga kraja.

branitelji

Iz Udruge pripadnika 153. brigade HV – Velika Gorica istaknuli su kako ovakvi obilasci imaju iznimnu važnost za očuvanje povijesne istine o Domovinskom ratu te za prenošenje vrijednosti zajedništva, domoljublja i solidarnosti na mlađe naraštaje.

branitelji

Ratni put nije samo podsjetnik na prošlost, već i obveza da čuvamo uspomenu na žrtvu hrvatskih branitelja i njegujemo prijateljstvo s našim suborcima iz Posavine, poručili su sudionici obilaska.

U večernjim satima branitelji su se vratili u Veliku Goricu, ispunjeni emocijama i dojmovima s još jednog susreta koji potvrđuje trajnu povezanost hrvatskih branitelja i zajedničko čuvanje uspomene na dane stvaranja hrvatske države.

Objava Branitelji 153. brigade obišli ratni put u Posavini i odali počast poginulim suborcima pojavila se prvi puta na Gorica Info.