Prijava

Vaša prijava

Nevrijeme u Velikoj Gorici: Vjetar nosio šatore iz kampa na Udarniku

[]

vjetar udarnik

Jak vjetar koji je u petak oko 19 sati počeo puhati u Velikoj Gorici velike nevolje je donio sudionicima Formula Student Alpe Adria smještenima na igralištu Udarnika u Kurilovcu.

Vjetar je nosio njihove šatore, koji su postali i opasni za ljude u kampu.

Na Udarniku je smješten dobar dio od ukupno 2500 sudionika Formule Student Alpe Adria, no nema informacija koliko ih boravi u kampu na nogometnom igralištu u Kurilovcu.

Iako se među studentima govorilo da će ugroženi biti evakuirani, nevrijeme je relativno kratko trajalo pa je pitanje hoće li takva mjera biti potrebna.

Srećom većina šatora izdržala je nalete vjetra, no neki od njih su ipak srušeni.

No, pitanje je i kakvo nas vrijeme očekuje sljedećih sati. Žuti meteoalarm zbog grmljavinskog nevremena i jakog vjetra za šire područje Velike Gorica i Zagreba na snazi je i tijekom noći.

 

vjetar udarnik
Neki šatori u kampu nisu izdržali udare vjetra

Ipak, nakon nevremena na nebu se ukazalo sunce i duga. Iako je taj prizor nekome mogao djelovati idilično, pitanje je kakva je noć pred studentima u kampu na Udarniku. 

nakon nevremena
Nakon nevremena: Na prvi pogled ovo je idilična slika kampa na Udarniku, no neki su šatori uništeni… / Foto: Gorica.info

Objava Nevrijeme u Velikoj Gorici: Vjetar nosio šatore iz kampa na Udarniku pojavila se prvi puta na Gorica Info.