Važna pobjeda za ostanak u gornjem domu

[]

Košarkaši Gorice jučerašnjom pobjedom 79:67 nad ekipom Furnira vratili su se na pobjedničke staze i zadržali poziciju među prvih 6 ekipa koja vodi u Ligu za prvaka.

Bikovi su vodili kroz cijelo prvo poluvrijeme, ali suparnika su prelomili u 3. četvrtini kada su otišli na+19. S izuzetkom Savića igrače Josipa Sesara nije služio šut za 3 poena pa smo imali priliku vidjeti pregršt raznovrsnih akcija kojima su Goričani ipak dolazili do koševa. Dobra je spoznaja da se do uvjerljive pobjede može doći i kada te ne ide vanjski šut.

Vjerojatno je i umor od napornog putovanja u Slovačku  kumovao nepreciznosti, ali zato energije nije falilo. To se najbolje očitovalo u obrambenim zadacima kojima smo natjerali igrače iz Dubrave na 25 izgubljenih lopti.

Ova će pobjeda biti vjetar u leđa za sljedeće gostovanje u Alpe Adria Kupu gdje igramo protiv prvaka Austrije, ekipe BK IMMOuniteda iz Klosterneuburga.

The post Važna pobjeda za ostanak u gornjem domu appeared first on Košarkaški klub Gorica.