Senzacionalna pobjeda Gorice u Zadru

[]

U zadnjem kolu regularnog dijela HT Premijer lige za prvaka Gorica je gostovala u Zadru i u hramu Krešimira Ćosića u produžecima svladala aktualnog prvaka Hrvatske.

Svečano je bilo danas na Višnjiku. Ekipe Zadra i Gorice potpisale su Povelju o suradnji i prijateljstvu ova dva kluba. Inicijator je bio Duško Radović, nekadašnji igrač Zadra, a sada predsjednik KK Gorica. Gorica je zadarskim školama košarke darivala 77 lopti (za 77. rođendan), a igrači i dužnosnici razmijenili su brojne poklone.

Zadar, 26.04.2022. – Utakmica 10- kola HT Premijer lige za prvaka između KK Zadar i KK Gorica. Foto: KK ZadarZvonko KUCELIN

Bikovi su bolje otvorili prvu četvrtinu i poslije polaganja Cinca poveli 6:11. Zadar je igrao rastrzano i uz puno grešaka pa je Gorica okončala prvu četvrtinu s vodstvom 11:16.

Poslije malog odmora Bikovi su se potpuno oslobodili i u 12. minuti Mašić podiže na 16:23. U 15. Kalajžić po prvi put dohvaća dvoznamenkastu prednost (20:30), a tricom Kapuste već je bilo 25:39 na semaforu. Do kraja poluvremena momčad Mladena Starčevića zaokružila je broj postignutih poena na 50 i na veliki odmor otišla s velikih 50:35.

Međutim, Zadar je ipak Zadar. U prvih 7 minuta nastavka domaći igrači izvode blitzkrieg i zakucavanjem Buljana dovršavaju seriju 28:8 za vodstvo 63:58. Kapusta je napokon zaustavio seriju domaćih, a zahvaljujući Kalajžićevoj trici Bikovi su imali vodstvo uoči zadnjih 10 minuta (66:68).

U zadnjoj četvrtini gledali smo izjednačenu borbu. Zadrane je nosio Bursać, a s druge strane parirali su mu Kalajžić i Baković pa je u 38. minuti rezultat je bio izjednačen na 83:83.

Činilo se da je utakmicu pri rezultatu 90:88 presudio Mavra koji je na pola minute prije kraja realizirao tri slobodna bacanja i odveo domaćine na velikih +5 (93:88). Bikovi se ipak nisu predali, Batur stavlja tricu, a Kapusta u zadnjoj sekundi pogađa nemoguću dvicu za izjednačenje i produžetke.

Iako bez isključenog Bakovića momentum je u produžetku prešao na stranu Gorice. Igaralo se koš za koš, a pola minute prije kraja Kapusta pogađa tricu za 101:97 i pobjednik je bio odlučen. Konačnih 104:99 za Goricu djelo je Batura i slavlje Bikova moglo je početi. Goričani su maksimalno iskoristili 51% šuta za tricu kao i neigranje Cartera.

Zadranima nije pomoglo ni 6 dvoznamenkastih strijelaca koje je predvodio Aleksandar Bursać s 21 poenom i 10 skokova. Marčinković je pridodao 17, Junaković 13, Buljan 12, Mavra 11 i Drežnjak 10 poena.

U redovima Gorice Borna Kapusta je ostvario valorizaciju 30 zahvaljujući 25 poena, 7 asistencija i 3 skoka. Mate Kalajžić je ubilježio 21 poen, 5 skokova i 5 asistencija, Marko Baković 15 poena i 5 skokova, Ivan Batur 14 poena i 5 skokova, a Dino Cinac 10 poena, 7 skokova i 4 asistencije.

Ovim uspjehom Gorica je završila Ligu za prvaka na 5. mjestu s omjerom 17-15 i sada ju čeka doigravanje protiv Cedevite junior.

The post Senzacionalna pobjeda Gorice u Zadru appeared first on Košarkaški klub Gorica.