Kadeti prvaci županije!

[]

10. kolo kadetske lige zagrebačke županije

KK Gorica – KK Podsused 76:49 (19:13, 12:20, 25:8, 20:8)

Kadeti Gorice danas su igrali posljednje kolo županijske lige. Uoči utakmice bili su na omjeru 8-1 i u slučaju poraza ekipa Dugog Sela mogla ih je sustići na vrhu. Protivnik nije bio nimalo bezazlen jer u prvom dvoboju Gorica je pobijedila samo s 2 poena razlike.

Nošeni koševima Duje Selaka mladi Bikovi bolje su otvorili susret i poveli 19:8. Činilo se da je sve pod kontrolom, međutim gosti iz Podsuseda se nisu predavali i u zadnjoj minuti prvog poluvremena prešli su u vodstvo (31:33).

Ne znamo što im je trener Nikola Piacun govorio u poluvremenu, ali u nastavku utakmice na teren su istrčali neki novi Bikovi. Razigrao se Ninić i Gorica je serijom 14:2 preokrenula susret te opet došla do dvoznamenkaste prednosti. Obrana je funkcionirala besprijekorno i prednost se samo povećavala. Stipić je u 35. minuti podigao prednost na +20 (66:46) i time je pobjednik bio odlučen, a poslije koša Selaka vodstvo je otišlo i na +30 (76:46). Konačnih 76:49 potvrdilo je kvalitetu ovih mladića koji su s omjerom 9-1 zasluženo postali prvaci zagrebačke županije.

Po završetku utakmice pehar i medalje našim je košarkašima uručio Darko Ćopić.

Strijelci: Selak 23, Ninić 21, Vuksan 10, Tomić 8, Baričić 6, Stipić 4, Matić 2, Petrić 2, Žigrović 0.

The post Kadeti prvaci županije! appeared first on Košarkaški klub Gorica.