Poraz Gorice u Zadru

[]

Bikovi su se ravnopravno držali do 21. minute, ali nekoliko crnih rupa omogućilo je Zadranima mirnu završnicu

Novi trener Gorice Braslav Turić imao je težak zadatak da u svojoj prvoj utakmici kao glavni strateg seniora dođe do iznenađenja na vrućem terenu u Višnjiku. Na žalost, njegove trupe dobro su se držale prvu polovicu susreta, a zatim ostale bez daha.

Zadrani su dobili 1. četvrtinu (18:15) iako su promašili svih 7 pokušaja za 3 poena. Naime, zahvaljujući dominaciji u skoku (16:6) imali su domaćini često i po dvije-tri prilike za popravak pa su imali minimalno vodstvo kroz veći dio ove dionice. Bikove su u igri držali Batur s 8 i Cinac s 5 poena. U 2. četvrtini Goričani su se pridružili Zadranima u promašajima s perimetra (0 od 7), ali su uspostavili ravnotežu u skokovima i zahvaljujući nekoliko vezanih poena Ivana Nakića Vojnovića držali priključak do kraja poluvremena (35:30).

Drugo poluvrijeme s 4 poena je otvorio Uljarević i ekipe su krenule gotovo poravnate u nastavak susreta (35:34). Međutim, Drežnjak tada stavlja svoju prvu tricu i pokreće seriju domaćih 8:0 za 43:34, najveće vodstvo u dotadašnjem dijelu susreta. Štoviše, do kraja četvrtine igrači Danijela Jusupa odlaze na +13 (59:46).

Zadnju dionicu tricom otvara Davis i pokreće seriju 11:0 čime je susret definitivno prelomljen jer Zadar je otišao na +24 (70:46). Srećom, raspucao se Majić i s 4 trice spriječio potpuni potop Bikova pa je konačnih 79:63 realan pokazatelj snaga na terenu.

Zadrane su predvodili Dario Drežnjak s 15 poena i 5 skokova i Juan Davis s 12 poena i 4 skoka, a dvoznamenkast je još bio i Marko Ramljak s 10 koševa i 5 skokova.

U redovima Gorice najefikasniji je bio Ivan Tvrtko Majić s 12 poena. Njemu uz bok bili su Ivan Nakić Vojnović s 11 poena i 5 skokova te Ivan Batur s 10 poena i 6 skokova.

KOMPLETNA STATISTIKA

Znali smo da su favoriti i da igraju odličnu košarku. Možda smo imali šansu u prvom poluvremenu ali čini mi se kako imamo problem u samopouzdanju. Nije lako doći u Zadar vaditi se iz lošeg rezultata ali da smo imali malo više vjere u sebe možda smo u tom prvom dijelu mogli i malo bolje. Kasnije smo pali i fizički i domaćin je zasluženo pobijedio” – rekao je Braslav Turić, trener Gorice.

Zadar, 02.11.2022. – Dvorana Krešimira Ćosića na Višnjiku. Utakmica 8. kola HT Premijer lige između KK Zadar i KK Gorica.