Ništa od bodova iz Zaboka

[]

U 12. kolu HT Premijer lige Gorica je poražena u Zaboku od istoimenog domaćina rezultatom 91:84.

Košarkaši Gorice dobro su krenuli u susret i nakon trice Uljarevića poveli s 5:0. U 6. minuti Batur podiže na +8 (11:19), a Bikovi su imali još nekoliko prilika da odu na dvoznamenkastu prednost. Na žalost, nisu uspjeli, a Zabok je brzo preokrenuo rezultat i Perović zatvara četvrtinu za vodstvo domaćih 26:23.

Drugu četvrtinu Zabok otvara serijom 11:0 i odlazi na 37:23. Bikovi se napokon bude i polako grickaju prednost, a Porobić smanjuje na -8 (41:33). U finišu poluvremena domaćini su opet bolji i na veliki odmor otišlo se rezultatom 38:27.

Drugo poluvrijeme otvorio je Cinac s 5 poena, ali opet su Zabočani bili ti koji kontroliraju susret i Garrett u 25. minuti vraća razliku na +14 (60:46). Bikovi su se i dalje odbijali predati pa Uljarević zatvara treću dionicu tricom za samo -6 na semaforu (65:59). U 34. minuti Uljarević je smanjio na 73:68 poslije čega je Gorica imala priliku da se vrati unutar jednog posjeda. Cinac je u tome i uspio, ali svirani su mu koraci i domaći igrači nisu više dopustili mogućnost preokreta. Črnjević je u 37. minuti stavio tricu za +11 (79:68) i pobjednik je bio odlučen. Konačnih 91:84 značilo je da Gorica preuzima fenjer tablice od ekipe Zaboka i da nas čeka neizvjesna 2023. godina.

Zabočane su predvodili Jarvis Garrett (24p i 7a) te Marko Perović s 23p i 7s).

Bikovima danas nije pomoglo niti to što su imali 5 dvoznamenkastih strijelaca: Cinac (15p), Batur (14p, 10s), Uljarević (14p, 5a), Porobić (14p)v i Jelenković (11p, 7a).

KOMPLETNA STATISTIKA

Braslav Turić, trener Gorice: „Igrali smo dobro na otvaranju utakmice i onda upadamo u neku rupu i mijenjamo neke napade koji su do tada prolazili. Neke stvari radimo nepotrebno i Zabok radi veliku seriju 23:4. Mi smo se nešto vratili u 3. četvrtini i došli skoro do egala. Međutim, koncentracija je pala, ponovo radimo dvije obrambene greške i poraz je bio neminovan. Čestitam Zaboku na pobjedi, a mi idemo dalje.”

The post Ništa od bodova iz Zaboka appeared first on Košarkaški klub Gorica.