Zlatibor nadigrao Goricu

[]

Balon ABA 2 lige u Zlatiboru Gorica je okončala s dva poraza

U 6. kolu ABA 2 lige sastale su se ekipe Gorice i Zlatibora, a uvjerljivo je s 68:86 trijumfirala ekipa iz Čajetine.

U prvoj četvrtini ekipe su igrale na refule, a prvi se odvojio Zlatibor koji je poveo 9:4. U 7. minuti Uljarević je izjednačio na 11:11, a zatim je Gorica povela s 5 poena razlike poslije trice Majića (19:14). Četvrtinu je zatvorio Čabrilo tricom za 19:17 i kao da je probudio Zlatiborce koji početkom 2. dionice rade seriju 12:0 za -10 Gorice (19:29). Seriju je prekinuo Nakić Vojnović, ali svejedno se zaostatak do kraja poluvremena povećao na -14 (33:47).

Početkom nastavka Bikovi smanjuju na -8 (43:51) i držimo se do 25. minute (47:55), no tada Tejić veže 5 poena i zaostatak će nam do kraja utakmice biti dvoznamenkast. Četvrtinu završavamo s identičnim minusom s kojim smo ušli u nju (53:67), a u  zadnjih 10 minuta Zlatibor je dozirao igru koliko mu treba sve do konačnih 68:86.

U redovima Zlatibora najviše su se istaknuli Đukanović sa 16 poena, 6 skokova i 3 asista te iskusni Protić s 13 poena i 4 uspješna dodavanja.

Goričane je predvodio Dino Cinac s 19 poena, a jedine dvoznamenkaste suigrače imao je u Karlu Uljareviću koji je ubilježio 10 koševa i 7 asistencija te Ivanu Nakiću Vojnoviću koji je postigao također 10 poena.