Zadranima bodovi iz Gorice

[]

U 19. kolu HT Premijer lige večeras su se u velikogoričkoj Gradskoj dvorani sastali Gorica i Zadar, a pobjedu su u uzbudljivoj završnici odnijeli gosti. Ekipe su nastupile bez svojih glavnih vedeta, Zadru je nedostajao Luka Božić, a kod Gorice nije bilo Dine Cinca. Međutim, svejedno smo gledali jednu borbenu i zanimljivu utakmicu.

Zadar je otvorio susret s 5 poena Drežnjaka, ali Goričani su brzo uspostavili ravnotežu i poveli 6:5. Imao je zatim Zadar vodstvo 8:14, ali zahvaljujući dvije trice Gunjine i jedne Jelenkovića Gorica je držala priključak i četvrtina je završila s „miroljubivih” 19:19.

U 2. četvrtini Zadar je podigao nivo agresivnosti u obrani, a to je često dovodilo do lakih poena u tranziciji pa je u 15. minuti na semaforu bilo 15:25. U 17. minuti gosti su poslije ubačaja Drežnjaka na najvećih +14 (27:14), ali Lužaić i Uljarević uzvratili su tricama i održali utakmicu na životu. Poluvrijeme je zakucavanjem zaključio Davis i na veliki odmor otišlo se s rezultatom 33:43.

Drugo poluvrijeme poenima je otvorio Ramljak, a u 25. minuti Davis dovodi goste na +18 (37:55). Slična razlika je bila i na kraju 3. četvrtine kada Čampara postiže floater za 46:55. U 32. minuti Drežnjak stavlja tricu za +20 (48:68), ali ni tu nije bio kraj. Bikovi se nisu predavali i prvo Mašić tricom spušta na -11 (61:72), a u 38. minuti Nakić na -7 (68:75). Početkom zadnje minute Uljarević smanjuje na -6 (71:77), a zatim su igrači Braslava Turića imali priliku da utakmicu dovedu unutar jednog posjeda. Na žalost, trica Mašića završila je na obruču, a gosti s nekoliko slobodnih bacanja privode utakmicu kraju za konačnih 71:82. Zaslužena pobjeda Zadra koji je dominacijom u skoku (48 na prema 28) kontrolirao svoj reket, a u napadu dolazio do drugih i trećih prilika.

Goričane su predvodili Milan Lužaić i Karlo Uljarević s 14 poena, a njima uz bok bio je Jure Gunjina s 13 poena i 8 skokova.

Kod Zadra su se istaknuli Dario Drežnjak s 24 poena i 8 skokova, Karlo Žganec s 15 poena i 14 skokova te Marko Ramljak s 14 poena, 5 skokova i 4 asista.