Poraz od Širokog za kraj ABA2 lige

[]

U posljednjem kolu ABA 2 lige sastale su se ekipe Širokog i Gorice, a bodove je odnijela domaća ekipa Širokog rezultatom 88:78

Utakmicu je tricom za Široki otvorio Knight i prva četvrtina je u potpunosti pripala domaćim košarkašima. U 18. minuti Little je položio za 9 razlike (20:11), ali na kraju četvrtine Uljarević je tricom smanjio na -6 (22:16).

Ovo je dalo poticaj Bikovima da se razigraju, Gunjina je poenima i dodatnim bacanjem otvorio 2. četvrtinu, a malo zatim Batur nas je doveo i u vodstvo (23:22). U 14. minuti poslije ubačaja Cinca još smo vodili 35:24, ali umor zbog napornog ritma utakmica učinio je svoje. Naime, Široki je do kraja poluvremena napravio seriju 24:9 i otišao na visokih +14 (48:34). Trica Gorice bila je vrlo slaba 3/18 (16%) i u tome je ležao uzrok ovakvom zaostatku.

Poslije velikog odmora Širokobriježani su košem Brale u 25. minuti povećali prednost na 18 razlike (58:40), ali Goričani se nisu predavali i Uljerević je košem u 30. minuti smanjio na -8 (66:58). Na žalost četvrtina je završila tricom Littlea za 70:58, vodstvo domaćih.

Početkom zadnje dionice odlučen je pobjednik jer Široki radi seriju 7:0 i odlazi na do tada najvećih +19 (77:58). Utakmicu je tricom za pristojnih -10 (88:78) zatvorio mladi Miloloža, a to je ujedno bila najmanja prednost u zadnjoj četvrtini.

Ekipu Širokog predvodili su Amerikanci Darius Knight s 24 poena i 7 asistencija, a Emmanuel Little je pridodao 18 poena i 8 skokova. Nekadašnja nada Zadra, Duje Brala, zaustavio se na 16 poena i 8 skokova.

U redovima Goričana istaknuo se Dino Cinac s 14 poena, a najbolje pomagače s 11 poena imao je u Ivanu Tvrtku Majiću i Juri Gunjini koji je poenima pridodao 7 skokova i 4 asista. Karlo Uljarević dobro je razigravao suigrače s 11 asistencija.

KOMPLETNA STATISTIKA

PRESS

VIDEO HIGHLIGHTS

Ovime je Gorica završila ovogodišnji nastup u ABA2 ligi s omjerom 2-11 čime je izbjegnuto posljednje mjesto koje će pripasri ili VROS-u ili sarajevskim Sparsima. Igrači su stekli vrijedno međunarodno iskustvo koje će im dobro doći u domaćoj Ligi za ostanak kao i budućoj karijeri.

The post Poraz od Širokog za kraj ABA2 lige appeared first on Košarkaški klub Gorica.