Bikovi u sridu

[]

Osim uvodne dvije minute Gorica je vodila cijeli susret i na kraju svladala sinjski Alkar s rezultatom 92:81

Alkar je preko Peevya poveo 0:5, ali Goričani su uzvratili serijom 10:0 i tricom Uljarevića došli do vodstva 10:5. Do kraja četvrtine ekipe su se ujednačile, a dionicu je košem i slobodnim bacanjem za 22:16 zatvorio Nakić Vojnović. U 11. minuti Porobić je položio za dvoznamenkasto vodstvo Bikova (26:16), ali Sinjani se nisu predavali i Peevy u 17. minuti smanjuje na samo 3 poena razlike (33:30). Dalje se vodila izjednačena borba, a tricom Jukića zaključeno je poluvrijeme rezultatom 42:38.

Poslije velikog odmora Gorica preko Cinca opet dolazi do +10 (52:52), ali niti ovaj put ne uspijeva prelomiti utakmicu. Putnik tricom u 27. minuti smanjuje na samo dva poena razlike (58:56), a u zadnjih 10 minuta ušlo se rezultatom 66:61.

Pri rezultatu 66:63 Gorica preko Batura i Porobića radi seriju 7:0 i opet je +10 (73:63). Sinjani na kratko uzvraćaju preko Jukića, ali u 36. minuti Gunjina veže dvije trice i Gorica je na +14 (79:65). Time su napokon slomili otpor žilavih Sinjana i rutinski priveli utakmicu kraju sve do konačnih 92:81.

Gorica je imala čak 5 dvoznamenkastih strijelaca: Karlo Uljarević (18p, 7s i 5a), Dino Cinac (16p, 5s), Milan Lužaić (16p, 7a), Ivan Batur (10p, 5a i 4s) i Vito Porobić (10p, 3s) vodili su Bikove do pobjede.

Kod Alkara su se istaknuli Christian Peevy (21p, 7s), Aaron Bibbs (17p) i Lovre Bašić (12p, 5s i 6a).