Poraz juniora od Bosca

[]

Juniori Gorice večeras su u 2. kolu 1. juniorske lige poraženi od ekipe Bosca rezultatom 89:108.

I. JUNIORSKA LIGA, 2. KOLO 1 2 3 4 KRAJ
Gorica 20 21 35 13 89
Bosco Zagreb 31 23 28 26 108
28.11.2023. / 21:15 41:54 48:54
Gorica
Nino Kotrulja 33, Branko Stojanov 17, Matej Ružić 11, Karlo Dragojević 11, Andrej Mudrinić 7, Jakov Ninić 5, Marko Baričić 5, Fran Stipić 0, Ante Tomić 0, Manuel Lacić 0, Teo Vukadin 0.
Bosco Zagreb
Matej Akrap 34, Luka Petranović 26, Tin Tikveša 20, Luka Majdov 9, Mislav Božo Šako 7, Šimun Udovičić 6, Ante Ćosić 4, G Valenti 2, Šimun Mustafić 0, Franko Biloš 0, Fran Borović 0, Ivor Vušak 0.

Stara boljka da sve utakmice započinjemo sa zaostatkom od desetak poena nastavila se i ovaj put. Bosco ulazi u utakmicu serijom od 7 uvodnih poena, a već u 6. minuti na semaforu je stajalo 7:18. Tada se napokon bude i Goričani pa Kotrulja u 9. minuti smanjuje na -3 (20:23). Na žalost, gosti zatvaraju četvrtinu s nekoliko poena iz brze tranzicije, a sve su začinili tricom Petranovića u zadnjoj sekundi pa na mali odmor odlazimo s -11 (20:31). U drugoj četvrtini i dalje imamo problema s branjenjem tranzicije pa smo u 19. minuti na -19 (35:54). Međutim, ovaj put finiš četvrtine pripada našim igračima pa Ninić i Kotrulja tricama smanjuju na podnošljivih -13 (41:54). U svakom slučaju prevelik broj primljenih koševa za jedno poluvrijeme.

Poslije velikog odmora igrači pod vodstvom trenera Filipa Tante napokon su zaigrali odgovornije u obrani pa polako smanjujemo prednost gostiju. U 22. minuti Kotrulja nas vraća na jednoznamenkasti zaostatak (49:57), a u 27. minuti Mudrinić tricom vraća utakmicu unutar jednog posjeda (70:73). Kada je nešto kasnije Baričić tricom potpuno poravnao rezultat na 75:75 činilo se da slijedi potpuni preokret. Na žalost, nada je kratko trajala. U zadnjim sekundama pri rezultatu 76:79 Kotrulja promašuje oba slobodna bacanja, a pri pokušaju da odbijanac preko cijelog terena lansira u naš koš Majdov biva fauliran. S 3 pogođena slobodna bacanja  Bosco povećava prednost na 76:82, ali je puno bitnije  bilo da  je  momentum utakmice potpuno promijenio u svoju korist. U nastavku susreta gosti pogađaju nekoliko trica i  do kraja utakmice samo povećavaju vodstvo sve do konačnih 89:108.

U sljedećem kolu gostujemo kod ekipe Zagreba gdje ćemo imati priliku za loviti prvu pobjedu. Pred igračima i trenerom je da to tada uz puno rada i znoja isprave neke nedostatke naročito što se tiče obrane i radnog dijela igre.