JUNIORI DO BODOVA U ZAGREBU

[]

U 3. kolu 1. juniorske lige mladi Bikovi su u gostima svladali ekipu Zagreba rezultatom 88:97. Nakon izjednačenog prvog poluvremena presudna je bila 3. četvrtina u kojoj smo otišli na dvoznamenkastu razliku

I. JUNIORSKA LIGA, 3. KOLO 1 2 3 4 KRAJ
Zagreb 21 27 19 21 88
Gorica 24 24 30 19 97
02.12.2023. / 10:00 48:48 40:49
Zagreb
Nino Žarković 26, Ian Kern 22, Roko Marković 11, Luka Brkan 10, Niko Sekulić 5, Adriano Mršić 4, Juraj Tomica 4, Berislav Maurović 2, Borna Bilušić 2, Benjamin Benčec 2, Roko Škeva 0, Ivan Čabraja 0.
Gorica
Nino Kotrulja 28, Andrej Mudrinić 21, Matej Ružić 17, Jakov Ninić 9, Manuel Lacić 8, Marko Baričić 5, Fran Stipić 5, Karlo Dragojević 4, Lovro Buzov 0, Teo Vukadin 0, Ante Tomić 0.

Nakon dugo vremena jedna naša mlađa selekcija došla je do bodova u 1. ligi. Naime, zadnji put smo prvoligašku selekciju imali prije dvije sezone također u juniorskoj konkurenciji, ali tada nismo uspjeli doći do niti jedne pobjede.

Ni ovaj put se stvari nisu razvijale najpovoljnije. Zbog bolesti smo ostali bez prvog centra Stojanova, njegovoj zamjeni Stipiću su dosuđena 4 faula u prvih 5 minuta utakmice, a malo zatim se ozlijedio i Dragojević koji se nije vraćao na parket do kraja utakmice. Tako je prvo poluvrijeme proteklo u izjednačenoj borbi (48:48) s nekoliko izmjena u vodstvu. Naše je u igri držao Ružić dobrim individualnim akcijama, a Zagrebaše unutarnja igra u kojoj je prednjačio visoki Kern. Sredinom 3. četvrtine Stipić je morao napustiti igru zbog 5. prekršaja pa smo do kraja bili prisiljeni na small ball igru. Tu su se najbolje snašli Mudrinić s tri trice i Kotrulja s dvije trice. Tako je prednost mladih Bikova polako rasla sve do +13 u 29. minuti kada je Kotrulja položio za 65:78.

Najveću prednost imali smo u 32. minuti poslije ubačaja Mudrinića za +15 (67:82) i pobjednik je takoreći bio odlučen. Nakon toga smo usporili igru i Zagreb je do kraja uspio samo smanjiti prednost sve do konačnih 88:97. Prva je ovo pobjeda u ligi za igrače pod dirigentskom palicom Filipa Tante i podstrek da nastave s još jačim radom.