KK Zrinjevac 1937 – KK Sisak 75:80

[]

U sklopu 3. muške lige Centar jučer je odigrano 7. kolo u kojem je Zrinjevac 1937 poražen od KA Basketballa rezultatom 75:80.

Za razliku od nekih prijašnjih utakmica u kojima smo morali loviti početni zaostatak za protivnikom ovaj put su naši mladići u dresu Zrinjevca odlično otvorili utakmicu. Protok lopte je bio dobar i brz i tražio se igrač u najizglednijoj poziciji. Preko Kotrulje, Ružića i Stipića brzo dolazimo do dvoznamenkastog vodstva (12:2), a sve je začinio Ninić u 6. minuti tricom za +15 (19:4).

Međutim, gosti iz Karlovca se nisu predavali i koriste izostanak naše unutarnje linije (Perica, Stojanov, Dragojević) pa do kraja četvrtine smanjuju na 25:16. Poslije malog odmora kolektivnu igru zamijenili smo solo akcijama pa nas Karlovčani ubrzano sustižu i u 14. minuti zaliha nam se smanjila na samo 3 poena prednosti (32:29). Do kraja poluvremena ipak smo stabilizirali igru i zadržali prednost pa se na veliki odmor otišlo s rezultatom 47:43.

U nastavku igre uslijedio je energetski pad Goričana pa gosti u 32. minuti po prvi put poravnavaju rezultat (47:47), a do kraja četvrtine bacaju nas u zaostatak od 7 poena (54:71). Najveću prednost Karlovčani imaju u 33. minuti (57:67) poslije ubačaja Marjanice. Međutim mladi Bikovi se nisu predavali i preko Lacića i Ninića stižemo na samo -1 (70:71). Umjesto potpunog preokreta neoprezno gubimo nekoliko lopti, a Močnik nas na drugom kraju parketa kažnjava tricama. U 39. minutu ušli smo s nedostižnih 70:79, a konačnih 75:80 postavlja Došen s jednim slobodnim bacanjem. Time smo ubilježili prvi domaći poraz i sada smo u sredini tablice s omjerom 3:3.

Gorica: Kotrulja 24, Došen 22, Ninić 13, Lacić 6, Stipić 5, Ružić 4, Mudrinić 1, Baričić, Tomić, Matić