Zrinjevac tricama napunio Novsku

[]

Mladi igrači Gorice koji nastupaju pod kapom Zrinjevca jučer su u Novskoj svladali istoimenog domaćina rezultatom 88:108. Bio je ovo festival trica jer vidjeli smo ih čak 26 od čega su naši mladići postigli njih 18.

TREĆA LIGA – CENTAR, 10. KOLO 1. 2. 3. 4. KRAJ
Novska 31 15 19 23 88
Zrinjevac 1937 24 15 36 33 108
04.02.2024. / 18:00 46:39 42:69

Porozna obrana koju su u 1. četvrtini prezentirali naši mladi igrači omogućila je košarkašima Novske da povedu 10:2, a do kraja dionice primili smo 31 poen (31:24). U 2. četvrtini potpuno druga slika, zatvorili smo prilaze svojem košu, a Prlić je u 17. minuti tricom izjednačio na 39:39. Međutim, finiš 1. poluvremena pripao je ipak domaćinima koji serijom 7-0 odlaze na veliki odmor s ukupnih 46:39.

Sve u svemu ništa nije slutilo na ono što će se odigrati u 2. poluvremenu. Naime, na zonsku obranu Novske mladi Zrinjevčani odgovorili su kanonadom trica. Postigli su ih čak 14 (ukupno 18), a prednjačio je Došen s 8 komada (ukupno 9). Ninić i Perica su pridodali po 3 i stoga nije čudno da smo u 2. poluvremenu postigli nestvarnih 69 poena. Igrači Novske pokušali su uzvratiti istom mjerom pa su 5 od ukupno 8 svojih trica postigli u zadnjoj četvrtini, ali bilo je prekasno za išta više od časnog poraza 88:108.

Bila je ovo 5. pobjeda za momčad pod vodstvom Filipa Tante i odličan ulazak u 2. dio sezone u kojoj smo sada na omjeru 5-4. U sljedećem kolu dočekujemo ekipu Dugog Sela i bilo bi dobro potvrditi bodove s gostovanja novom domaćom pobjedom.