Nova pobjeda mladih Bikova u dresu Zrinjevca

[]

Suradnja Gorice i Zrinjevca pokazala se kao pun pogodak jer naši juniori stječu neophodna iskustva u seniorskoj košarci. U 10. je kolu Zrinjevac 1937 svladao goste iz Dugog Sela rezultatom 79:72, a pobjeda je bila puno uvjerljivija nego što sugerira rezultat.

TREĆA LIGA – CENTAR, 11. KOLO 1 2 3 4 KRAJ
Zrinjevac 1937 26 25 16 12 79
Dugo Selo 19 15 14 24 72
11.02.2024. / 12:00 51:34 28:38
Zrinjevac 1937:
Borna Prlić 15, Jakov Ninić 14, Stipe Perica 14, Lovro Došen 14, Andrej Mudrinić 13, Karlo Dragojević 9, Manuel Lacić 0, Andrej Lovrić 0, Josip  Matić 0, Fran Stipić 0, Lovro Svetlošak 0, Branko Stojanov 0.
Dugo Selo:
Karlo Baričević 24, Luka Josipović 21, Daron Pomper 15, Marin Brekalo 4, Luka Šutalo 4, Kian Petrović Kovačić 3, Matija Kuprešak 1, Fran Petrlić 0, Petar Mlikota 0, Jakov Lasan 0, Josip Šarić 0, Nikola Piljić 0.

Gosti su nešto bolje otvorili susret i poveli 3:6 i 9:10. Međutim, nakon što je Perica pogodio tricu za 12:10 naši mladići više nisu ispuštali prednost. Prlić je povisio na 26:17, a četvrtinu je pogotkom za goste zatvorio Baričević (26:19). U 13. minuti Mudrinić je poentirao za dvoznamenkastu prednost Bikova (33:22), a isti igrač je zaključio poluvrijeme za to tada najvećih +17 (51:34).

Poslije velikog odmora nastavila se dobra igra pulena Filipa Tante pa nas je Ninić odveo na +20 (56:36). Najveću prednost imali smo u 25. minuti nakon što je Perica pogodio za 60:38, a u zadnju četvrtinu ušli smo s +19 (67:48). Uslijed malog opuštanja gosti iz Dugog Sela uspjeli su kozmetički popraviti rezultat, a utakmicu je zatvorio Lovro Došen za konačnih 79:72.

S novom pobjedom sada smo na omjeru 6-4 i probili smo se na 3. poziciju  prvenstvene ljestvice.