Zrinjevac do bodova u Sisku

[]

Mladi igrači Gorice koji nastupaju pod kapom Zrinjevca došli su večeras do treće uzastopne pobjede. Na gostovanju u Sisku svladali su istoimenog domaćina rezultatom 73:93. Mladi Bikovi vodili su od prve do zadnje minute, a protivnika su slomili krajem treće i početkom četvrte četvrtine. Vrijedna pobjeda za naše mlade snage koji su zbog suspenzije trenera bili bez ikakve stručne pomoći na klupi pa je igrom rukovodio i paralelno igrao Lovro Došen.

TREĆA LIGA – CENTAR, 12. KOLO 1. 2. 3. 4. KRAJ
Sisak 16 25 16 16 73
Zrinjevac 1937 26 23 25 19 93
18.02.2024. / 19:00 41:49 32:44

Utakmicu smo otvorili tricom Prlića, a u 8. minuti Ninić je vezao dvije trice za odlazak na +10 (12:22). U 2. četvrtini nismo uspijevali do kraja slomiti otpor domaćih igrača pa se prednost stalno vrtila između 4 i 10 poena, a najveća je bila +12 nakon pogođenog slobodnog bacanja Perice. Dionicu je s 4 vezana poena za domaćine  zatvorio Petrinović pa smo na veliki odmor otišli s nekako najčešćih +8 (41:49).

Drugo poluvrijeme poenima su otvorili Perica i Dragojević za ponovni odlazak na +12 (41:53), ali uporni Sišćani su se tricom Brkanca u 26. minuti vratili na -7 (55:62). Ključan period desio se krajem 3. četvrtine kada smo serijom 12:0 otišli na +19, a nakon trica Ninića i Mudrinića u 33. minuti smo otišli na +23 (80:57) i pobjednik je bio odlučen.

Najveću prednost (+26) imali smo u 36. minuti poslije trice Dragojevića (61:87), a domaćini su do kraja utakmice uspjeli spustiti na okruglih -20 (73:93).