KK Zrinjevac 1937 – KK Duga Resa 70:89

[]

Juniori i mladi seniori Gorice ove godine brane boje jednog od najstarijih hrvatskih klubova – Zrinjevca 1937. Na žalost, u jučerašnjem susretu protiv Duge Rese dobro su se držali tridesetak minuta, a zatim potonuli.

TREĆA LIGA – CENTAR, 13. KOLO 1 2 3 4 KRAJ
Zrinjevac 1937 21 19 17 13 70
Duga Resa 23 23 17 26 89
24.02.2024. / 13:00 40:46 30:43

Gosti iz Duge Rese bolje su otvorili susret i poveli 2:9 u trećoj i 5:13 u petoj minuti utakmice. Ova prednost pokazat će se ključnom jer gosti će, zahvaljujući prije svega dominaciji u skoku, stalno biti u prednosti između 1 i 9 poena. Vraćat će se, doduše, naši mladići unutar jednog posjeda čak u neko nekoliko navrata, tricom Mudrinića u 8. minuti (12:15), tricom Došena u 10. minuti (21:23), tricom Perice u 21. minuti (45:46), dvicom Ninića u 24. minuti (48:50), dvicom Perice u 29. minuti (57:60) i dvicom Stojanova u 34. minuti (65:68). Međutim, uvijek je nedostajao još jedan mali korak da u potpunosti poništimo prednost Dugorešana. U 35. minuti Mudrinić je morao van iz igre zbog pete osobne greške zbog čega nam je znatno pala agilnost u obrani i gosti su iskoristili priliku te serijom 21:5 finiširali za konačnih 70:89. Visoka je to razlika koja ne sugerira da je utakmica zapravo bila neizvjesna do pred sami kraj. Zrinjevac je sada na omjeru 7-5, a u sljedećem kolu čeka nas gostovanje u Petrinji.