Drama u Petrinji pripala domaćinu

[]

Juniori Gorice koji brane boje Zrinjevca poraženi su u subotu od Petrinje iako su u prvom poluvremenu imali veliku prednost

TREĆA LIGA – CENTAR, 14. KOLO 1 2 3 4 KRAJ
Petrinja 11 21 34 24 90
Zrinjevac 1937 27 18 13 28 86
02.03.2024. / 20:15 32:45 58:41

Ante Mašić, legenda velikogoričke košarke, iako još uvijek aktivno igra u seniorskom sastavu od nedavno je preuzeo brigu o juniorima Gorice. Desilo se tako da trenerski debi ima na klupi Zrinjevca 1937 pošto naši juniori ove sezone brane boje jednog od najstarijih hrvatskih klubova.

Počeli su mladi Bikovi utakmicu vrlo agresivno i brzo pa smo već na otvaranju košem Ninića poveli 7:1. Uslijedile su dvije trice Mudrinića između kojih je realizirao i jednu ukradenu loptu pa smo već u 5. minuti bili na dvoznamenkastoj prednosti (3:15). Četvrtinu je zaključio Tomić za visokih +16 (11:27), a početkom druge Lovrić postiže tricu za najvećih +19 (11:30). Međutim, u nastavku 2. četvrtine Petrinja je počela grickati našu prednost pa je u 19. minuti razlika spuštena na jednoznamenkastih +9 (32:41). Srećom, Stojanov je realizirao dva zadnja naša napada pa smo na velikom odmoru imali još uvijek ugodnih +13 (32:45).

Na žalost, u 3. četvrtini dogodio se totalni preokret. Sve dobro što smo radili do tada ostavili smo u svlačionici, a počelo se solirati i nerezonski šutirati. K tome je i nivo obrane znatno pao i u svega 10 minuta Petrinja je od -13 otišla na +8 (66:58).

U 34. minuti bilo je najvećih petrinjskih +12 (77:65), a onda smo se ipak sjetili igrati obranu. Dobra obrana omogućila je i lakše poene u napadu, počeli smo loviti zaostatak, a Prlić je tricom 30 sekundi prije kraja izjednačio na 86:86. Međutim, tricom je uzvratio Mikulić i mladim Goričanima ostalo je 15 sekundi za zadnji napad. Na žalost, nismo došli ni do šuta nego smo poslije izgubljene lopte morali raditi faul. Petrinjci su nam odlučili ponuditi još jednu šansu, ali tu je do izražaja došla naša najveća boljka – obrambeni skok. Naime, Debelak je promašio oba slobodna bacanja i umjesto da ulovimo skok i u preostalih 6 sekundi pokušamo tricom doći do izjednačenja mi smo Hercegu prepustili još jedan napadački skok. Uslijedio je faul nakon kojeg Herceg pogađa jedno bacanje za konačnih 90:86, a prilika za još jednu gostujuću pobjedu otišla je u nepovrat.