Poraz juniora u neizvjesnoj završnici

[]

Juniori Gorice danas su u 10. kolu 1. juniorske lige poraženi od ekipe Zagreba rezultatom 90:94. Iako su u završnicu ekipe ušle poravnate s rezultatom 88:88, Zagrebaši su u finišu imali više snage i zasluženo došli do pobjede.

I. JUNIORSKA LIGA, 10. KOLO 1. 2. 3. 4. KRAJ
Gorica 21 27 24 18 90
Zagreb 22 23 18 31 94
10.03.2024. / 10:45 48:45 42:49

Gosti su otvorili utakmicu tricom Sekulića i najavili dobar tricaški dan, a već u 7. minuti otišli su na dvoznamenkastu razliku (10:20). Ulaskom Dragojevića na centarsku poziciju bitno nam se popravila igra na obje strane terena, počeli smo smanjivati vodstvo Zagreba, a Mudrinić je tricom zatvorio četvrtinu za minimalni zaostatak na malom odmoru (21:22).

Košem Dragojevića došli smo i do prvog izjednačenja na utakmici (33:33), a tricom Lacića u 17. minuti i do prvog vodstva (39:37). Žarković je uzvratio s dvije trice za goste, a Prlić je zaključio poluvrijeme košem i dodatnim bacanjem pa smo na veliki odmor otišli s +3 na kontu (48:45).

U 3. četvrtini puleni Ante Mašića nastavili su s dobrom igrom i poslije trice Prlića i zakucavanja Dragojevića mladi Bikovi otišli su na dvoznamenkastih +11 (72:61). Sve je u tim trenucima izgledalo idilično za Goričane, ali Mršić je u zadnjoj akciji smanjio na 72:63 i kao da je nagovijestio preokret u zadnjoj dionici.

U zadnjoj četvrtini vodila se velika borba i u 35. minuti još smo držali vodstvo 80:77. Međutim, vidjelo se da dišemo na škrge i Zagrebaši serijom 11:3 preokreću rezultat na 83:88. Ipak, nisu se predavali mladi Goričani i u 39. minuti Prlić pogađa dvicu, a odmah zatim i Mudrinić tricu za izjednačenje. Ekipe su tako u zadnjih 90 sekundi ušle potpuno poravnate jer na semaforu je stajalo 88:88. Na žalost, finiš je pripao gostima iz Zagreba koji zahvaljujući neumornom Žarkoviću serijom 6:2 dolaze do pobjede i konačnih 90:94.

Već nekoliko utakmica za redom mladi Goričani posustaju u zadnjoj četvrtini što je i novi trener Ante Mašić konstatirao činjenicom da im nedostaje snage i da će se pronaći dodatni termini za treninge.