Juniori poraženi od Dinama

[]

Mladi Bikovi pružili su solidan otpor, ali jedna „žuta minuta” na kraju prvog poluvremena koštala ih je poraza

I. JUNIORSKA LIGA, 12. KOLO 1 2 3 4 KRAJ
Gorica 20 17 17 11 65
Dinamo Zagreb 16 29 20 14 79
24.03.2024. / 20:20 37:45 28:34

Gosti su bolje otvorili susret i u 6. minuti poveli su 11:6. Mladi Bikovi tada se bude i Dragojević u 9. minuti poravnava na 14:14. Četvrtinu je tricom zatvorio Kotrulja za 20:16 i bio je to najmanji broj koševa koji smo primili u 1. četvrtini u ovom natjecanju. Drugu četvrtinu Dinamovci su otvorili mini serijom 4:0 za poravnanje na 20:20, ali tricom je uzvratio Svetlošak i vratio nas u vodstvo (23:20). Sljedećih nekoliko minuta igralo se ravnopravno, a zadnje vodstvo imali smo u 18. minuti poslije ubačaja Stojanova (36:34). Na žalost, u zadnje dvije minute kao da nam je ponestalo daha i gosti su serijom 11:1 zatvorili poluvrijeme te nas bacili u minus od 8 poena8 (37:45).

Ovo će se pokazati ključnim za odluku o pobjedniku jer u nastavku nikako nismo uspjevali dostići ovu prednost. Najbliže smo bili na -5 u 26. minuti poslije trice Ninića (48:53) te u 28. minuti poslije koša Mudrinića za 52:57. Međutim, četvrtinu je za „plave” tricom zatvorio Hržina i gosti su po prvi puta bili na dvoznamenkastoj prednosti (54:65).

S obzirom da nam je trica u drugom poluvremenu bila 1/15 nije bilo nikakve šanse da dostignemo ovu prednost i Dinamo je na kraju zasluženo odnio pobjedu 65:79.

Pozitivno u ovom porazu je činjenica da smo po prvi put primili manje od 80 poena na jednoj utakmici i to od ekipe od koje smo „fasovali” najviše, točnije 112 u prvom dijelu prvenstva. Uz bolju tricu (samo 3 ukupno) možda se moglo i do bodova, ali kad igrači nemaju 3 dana za redom trening teško je očekivati veliku preciznost.