Pobjede kadeta, pretkadeta i dječaka U13 i U12

[]

Ovog vikenda aktivne su bile gotovo sve naše mlađe kategorije i sve su izvojevale pobjede.

Kadeti su ugostili ekipu KABA Karlovac i do pobjede došli tek u završnici. Iako su mladi Bikovi na poluvremenu imali dvoznamenkastu prednost gosti su u 3. četvrtini preokrenuli rezultat. Sve se rješavalo u zadnjoj četvrtini u kojoj su trupe pod vodstvom Dade Sadžaka ipak pokazale kvalitetu više i zasluženo slavile 83:76.

II. KADETSKA LIGA, 15. KOLO 1 2 3 4 KRAJ
Gorica 19 29 11 24 83
KABA Karlovac 19 19 22 16 76
21.04.2024. / 12:30 48:38 35:38
Gorica:
Vito Jularić 27, Jure Kozina 15, Fabijan Hum 13, Petar Gruja 12, Filip Klepac 12, Gabrijel Grbavac 4, Luka Čučković 0, Vito Jukić 0, Mihael Badanjak 0, Roko Brnić 0, Ante Hrstić 0.
KABA Karlovac:
Sven Marković 31, Noa Volner 24, Ivan Grbiniček 13, Vito Franko 7, Robin Vuković 1, Lovro Mrgan 0, Fran Sutlić 0, Jakov Katić 0.

Pretkadeti su bili puno uvjerljiviji i već do poluvremena su ostvarili duplu razliku (44:22) protiv ekipe Zrinjevca 1937. Mladići pod vodstvom Michaele Rudež posebno su bili uvjerljivi u 3. dionici koju su dobili s 15 poena razlike (28:13), a gosti su bili ravnopravan suparnik tek u zadnjoj četvrtini koja je završila 9:8.

IV. PRETKADETSKA LIGA, 9. KOLO 1 2 3 4 KRAJ
Gorica 23 21 28 9 81
Zrinjevac 1937 16 6 13 8 43
20.04.2024. / 09:30 44:22 37:21
Gorica:
Luka Čučković 14, Grgur Pribanić 12, Andrija Hrstić 12, Andrej Holub 12, Gabrijel Kovačević 11, Jurica Kurjak 5, Tin Klanac 5, Lukas Galeković 4, Patrik Đurović 2, Ivor Telišman 2, Bruno Crnogaća 2, Ivano Punek 0.
Zrinjevac 1937:
L Dombas 13, Max Marković 9, Maksim Rakas 9, Ivo Radović 7, Marko Baburić 4, Maks Ivančić 1, Ante Nazor 0, Nikola Valušnig 0.

Najuvjerljiviji su bili Dječaci U13 koji su pod trenerskom palicom Hanija Istanbulija svladali Ogulin s nestvarnih 101:12. Dječaci su uvjerljivo prvi na tablici sa svih 11 pobjeda u 11 odigranih kola i dva kola prije kraja osigurali su prvo mjesto na tablici.

III.LIGA DJEČACI U13, 12. KOLO 1 2 3 4 KRAJ
Velgor 30 18 25 28 101
Ogulin 2 2 5 3 12
21.04.2024. / 13:00 48:4 53:8

Jednako uspješni su i Dječaci U12 koji imaju svih 10 pobjeda u 10 odigranih kola, a ovaj puta su nadigrali ekipu Oliva Vodnjan rezultatom 48:11.