KK Gorica, KK VelGor i KK Sisak potpisali Povelju prijateljstva
![['Dominik Živanović', 'Hani Istanbuli', 'Ivan Vanić', 'KK Sisak', 'KK VelGor', 'Povelja prijateljstva']](/media/cache/17/ff/17fff739fe2af3cdb0960243e7241009.jpg)
S namjerom daljnje popularizacije košarke i podizanja cjelokupnog razvoja kluba, a na temelju višegodišnjeg prijateljstva naš je klub potpisao Povelju s bratskim Košarkaškim klubom VelGor te Košarkaškim klubom Sisak. Povelju su potpisali u ime KK Gorice član Izvršnog odbora Dominik Živanović te predsjednici KK VelGor i KK Sisak Hani Istanbuli i Ivan Vanić.
Potpisana Povelja između ostaloga dodatno učvršćuje međusobnu suradnju, razmjenu iskustava, zbližavanje članstva, stvaranje trajnih sportskih veza te suradnju na promociji i razvoju košarke na području Siska i Velike Gorice.
-Neizmjerno mi je drago što je došlo do ovog koraka i što našu sportsku priču širimo na još jedan klub, Košarkaški klub Sisak. Vjerujem kako zajedničkim djelovanjem možemo dodatno doprinijeti razvoju košarke u našim sredinama i okupiti još dječaka i djevojčica i tako im prenositi ljubav prema sportu i košarci- kazao je prilikom potpisivanja član Izvršnog odbora KK Gorica Dominik Živanović.
Predsjednik KK VelGor i koordinator Škole košarke u KK Gorica naveo je kako suradnja sa Siskom egzistira nekoliko posljednjih godina, dok je današnji čin samo potvrda toga prijateljstva. Osim toga, četvorica dojučerašnjih juniora ljetos su odlučila pristupiti Sisku i uključiti se u njihov seniorski pogon.
-Prvenstveni naglasak suradnje bit će na mlađim kategorijama, gdje ćemo mi naše kvalitetnije djevojčice usmjeravati u Sisak, koji ima jako razvijenu žensku košarku, dok će nama iz suprotnog smjera dolaziti kvalitetniji dječaci. Osim toga, suradnja će se temeljiti i na sudjelovanju turnira u našoj konkurenciji pa će tako Siščani biti na našoj Mini ligi, ali i na Jenkijevom memorijalu. Drago mi je što je došlo do ovoga, jer ovakvih stvari treba biti puno više- rekao je Istanbuli.
Predsjednik KK Sisak Ivan Vanić, istaknuo je kako u njihovom klubu većim dijelom prevladavaju djevojčice, dok je u nekim prošlim vremenima veći naglasak bio na dječacima.
-Vjerujem kako iz ove priče svi možemo izaći jači i bolji. Ništa nas ne obvezuje, no ovo je lijep korak kojim smo naše sportsko prijateljstvo još malo produbili. Vjerujem kako zajedničkim djelovanjem možemo pridonijeti daljnjoj popularizaciji košarke na ovim prostorima- poručio je Vanić.