Poraz u Zadru

Zadar 32 21 24 20 97
Gorica 14 18 28 20 80
Gorica je danas gostovala u Zadru sa željom da iznenadi renomiranog domaćina ali nije uspjela u naumu.
Zadar energetski ulazi puno bolje u utakmicu, Grant cijelo vrijeme vrši snažan pritisak na Kapustu a petorci koja je započela utakmicu (Kapusta, Vučić, Majcunić, Baković, Polutak) kao da se skratila ruka pa promašuju previše otvorenih šuteva.
Osim toga Zadar je puno brži u tranziciji i sve skupa dovodi do gubitka 1. četvrtine rezultatom 32:14 što je odredilo i krajnjeg pobjednika ovog susreta.
U nastavku utakmice Gorica je više nego ravnopravan suparnik ali niže od -11 u jednom trenutku nije išlo.
U redovima Gorice najefikasniji je bio Zrnić (pridošao upravo iz Zadra) s 21 poenom (šut 70%), Vučić je ubacio 14 a Mašić i Mikšić 10 koševa.
U redovima Zadra bilo je čak 6 dvoznamenkastih strijelaca a predvodili su ih Vuković i Grant s 15 poena. Vuković je k tome nadodao 9 skokova i 5 asistencija.
Nakon prva 3 kola evidentan je nedostatak 2 starosjedioca, Petrovića i Papca koji se oporavljaju od ozljeda, naročito protiv jačih suparnika. Njihovim povratkom u roster trener Josip Sesar imat će puno više opcija u igri te možemo očekivati i puno neizvjesnije mečeve s top klubovima HT Premijer lige.