Cedevita prekinula Gorički niz pobjeda

Nakon 6 pobjeda Gorice u nizu te ispadanja Cedevite u polufinalu ABA lige, ispunjene goričke tribine očekivale su puno neizvjesniju utakmicu nego što smo je danas gledali.

Prve minute počele su u međusobnom  ispipavanju snaga koje je trajalo do rezultata 4:4, a onda se Cedevita počinje rezultatski odvajati koristeći prvenstveno prednost u skoku. Tricom Ede Murića  pred kraj prve dionice Cedevita po prvi puta odlazi na dvoznamenkastu prednost (10:20). Gorica se vraća u igru tricom Ivana Vučića i košem Marka Bakovića koji smanjuju na 15:20. U 13. minuti košem Karla Žganeca ponovo je 10 razlike (20:30) i cijela četvrtina prolazi u dominaciji Cedevite pa se na odmor odlazi rezultatom 34:50.
Igrači Josipa Sesara ipak se ne predaju i Lovro Mazalin početkom nastavka počinje seriju Gorice od 15:6 te domaćini dolaze na samo -7. Naime, nakon polaganja Ivana Papca na semaforu je 49:56.
Igrači Cedevite tada podižu nivo agresivnosti u obrani koristeći činjenicu da su im u ovoj dionici dosuđena samo 2 faula. U 30. minuti slobodnim bacanjima Toni Perkovića Vitamini odlaze na nedostižnih 20 razlike (53:73) čime je utakmica praktički odlučena. Do kraja utakmice igrači Slavena Rimca samo su održavali prednost i mirno priveli utakmicu kraju sve do konačnih 75:92.
Najefikasniji u redovima Gorice bili su Ivan Vučić s 18, Marko Baković s 14, Lovro Mazalin s 12 i Borna Kapusta s 11 poena.
Cedevitu  je predvodio Edo Murić s 18 poena, Jakov Mustapić je stavio 15, a Toni Perković 13 poena.