Share

GORICA 23 17 18 21 79
ŠKRLJEVO 25 22 16 25 88

Gorica neplanirano izgubila bodove od danas raspoloženog Škrljeva

Gosti predvođeni preciznim Nikom Slavicom bolje otvaraju današnji susret i od samog početka kontroliraju utakmicu, a tricom Antonia Bobana u 7. minuti odlaze na velikih +8 (13:21). Gorica preko Ante Gospića, Lovre Mazalina i Mislava Brzoje radi seriju 6:0 za 19:21, ali Ivan Batur i Martin Robertson uzvraćaju za 19:25.
Ivan Vučić i Ivan Majcunić su precizni u zadnjoj minuti pa se na mali odmor odlazi s minimalnim vodstvom gostiju 23:25.
U 13. minuti Lovro Mazalin polaže za prvo vodstvo domaćih igrača (32:30), a slično ponavlja Milija Miković minutu kasnije (34:32). Nitko u tom trenutku nije mogao ni slutiti da će ovo biti zadnje vodstvo Sesarove momčadi.
Naime, Luka Vucić postiže tricu za novi preokret (34:35) i od tada gosti imaju momentum na svojoj strani pa do kraja poluvremena povećavaju vodstvo na 7 razlike (40:47).
U nastavku Gorica kreće agresivnije pa Mazalin i Brzoja smanjuju na 44:47. No, umjesto potpunog priključka igrači Damira Rajkovića su ti koji dominiraju i rade seriju 11:0 za najveće vodstvo jedne ekipe danas (44:58). Seriju napokon prekida Ante Mašić tricom i zatim Gorica ponajviše zahvaljujući Majcuniću počinje nadoknađivati minus.
U 35. minuti Ivan Papac polaže za dolazak na samo -1 (68:69) i k tome domaći imaju novi posjed za prelazak u vodstvo.
No, Majcunić, Mašić i Papac zaredom promašuju 3 prilike, a gosti koriste šansu i preko Slavice, Dorrisa i Bobana rade seriju 9:0 za nedostižnih 68:78.
Unatoč nastojanjima domaćih da nešto preokrenu u zadnje dvije minute, gosti iz Škrljeva sigurno privode utakmicu kraju za konačnih 79:88. Zaslužena pobjeda i vrijedni bodovi za Nika Slavicu i njegovu novu momčad.
Goričane je predvodio Lovro Mazalin s 18 poena 6 skokova i 4 asistencije, a najveću pomoć imao je u Ivanu Majcuniću koji je pridodao 16 koševa.
Mislav Brzoja zaustavio se na 12 poena, ali je zbog 5 osobnih izostao iz igre u zadnjim minutama. Treba spomenuti i Bornu Kapustu koji se istaknuo s 11 asistencija.
U redovima gostiju najraspoloženiji je bio Nik Slavica s 24 poena, 12 skokova i 4 asistencije. Ivan Batur je ugradio 13, Mate Mandić 12, a Antonio Boban i James Dorris zatvaraju listu dvoznamenkastih strijelaca s 10 poena.