Gorica 23 16 15 15 69
Dugo Selo 11 7 7 23 48
16.02.2020. / 15:20 39:18 30:30

Danas su se u sklopu 3. kola 3. juniorske lige sastale dvije neporažene ekipe, Gorice i Dugog Sela.

Utakmica je počela u grču i s dosta promašaja pa je nakon 5 minuta na semaforu stajalo 4:4.

No, tada Lacić i Trefil preuzimaju stvari u svoje ruke pa se igra domaćina rasplamsava. S nekoliko trica i dobrih ulaza  Gorica 1. dionicu dobiva s 23:11. U 2. četvrtini dodatno je podignut i nivo obrane pa Gorica do poluvremena odlazi na +21 (39:18).

Slično je i u 3. četvrtini kada se razlika penje na više od 30 koševa te je pobjednik odlučen. U završnih 10 minuta igrači trenera Istanbulija lagano povlače ručnu kočnicu i Dugo Selo koristi priliku da izvuče časni poraz 69:48.

Gorica je sada s Petrinjom na diobi 1. mjesta, a obje momčadi imaju 3 pobjede iz prva 3 kola i jedine su neporažene ekipe u dosadašnjem dijelu natjecanja.

Gorica
Mario Lacić 26, Patrik Stjepan Trefil 24, Petar Brzović 11, Jakov Gadanac 4, Matej Logarušić 2, Sven Patrick Grabarić 2, Fran Maleš 0, Toni Stančić 0, Ivan Jurenić 0, Filip Gudeljević 0, Borna Vešligaj
Dugo Selo
Kristijan Kuprešak 11, Fran Petrlić 10, Petar Radoš 9, Ante Šibenik 6, Jakov Martinčić 4, Borna Gudelj 4, Luka Lovrić 2, Frane Eranović 2, Vedran Benčić 0, Tomislav Kolarić 0, Matija Kovač 0.