2. liga pretkadekinja: ŽKK Velgor – ŽKK Zagreb II  46:31 (14:8, 9:9, 13:3, 10:11)

U13 dječaci županijska liga: KK Gorica – KK Podsused 69:28 (19:5, 13:5, 19:9, 18:9)

2. pretkadetska liga: KK Gorica – KK Šanac Karlovac 66:53 (14:14, 14:19, 14:9, 24:11)

3. juniorska liga: KK Gorica – KK Ivanić 75:64 (21:27, 10:13, 28:10, 16:14)

Iako seniori Gorice imaju stanku zbog reprezentativnog prozora, nije nedostajalo košarkaških uzbuđenja danas u Gorici.

Dapače, bilo je teško sve i poloviti jer su se igrale paralelno  utakmice u Gradskoj dvoranidvorani OŠ Novo Čiče.

Prvi su startali pretkadeti koji su dočekali goste iz Karlovca. Već tradicionalno našim poletarcima ne odgovaraju jutarnje matineje i u prvom poluvremenu imamo previše mlakih dodavanja koja bivaju presječena, a lopte nam same ispadaju iz obruča. Gosti koriste priliku i na poluvrijeme odlaze s prednošću od 5 koševa (28:33). Tricom Milanovića u 35. minuti gosti dolaze do svoje najveće prednosti od 11 poena (30:41) i nervoza se uvlači na goričke tribine. No, ne i kod trenera Nikole Piacuna koji uporno smiruje svoje igrače i tjera ih na efikasniju obranu. Dobra obrana omogućuje lakše poene u napadu i tricom Ninića u zadnjoj minuti 3. četvrtine Goričani izjednačavaju na 42:42. To je značilo da u zadnjoj dionici kreće sve iz početka. No, naši su dečki sada potpuno fokusirani na utakmicu. Baričić je efikasan u nekoliko pick&roll akcija, a Vuksan je nezadrživ u kontrama  i s 12 poena vodi Goricu do 24:11 u zadnjoj dionici. Samim time Gorica dobiva utakmicu rezultatom 66:53. Već dugo naši pretkadeti nisu primili ovako malo koševa u nekoj službenoj utakmici.

Odmah iza ove utakmice krenuli su juniori koji su dočekali ekipu Ivanića.

Slično kao i u prethodnoj utakmici u prvom poluvremenu naši su mladići dosta uspavani i primaju čak 27 poen u 1. četvrtini (21:27).

U 2. dionici igramo puno agresivniju obranu, ali smo neefikasni u napadu pa se na veliki odmor odlazi s prednošću gostiju od 9 koševa (31:40).

Trener Hani Istanbuli imao je što za reći svojim igračima u svlačionici i u 2. poluvremenu gledamo neku drugu Goricu. Probuđeni igrači predvođeni Logarušićem nemilice trpaju koš gostiju i tricom Lacića u zadnjoj minuti Gorica dobiva ovu dionicu s 28:10. U zadnjoj četvrtini prednost Gorice penje se i na 20+ razlike (73:52), a zatim dolazi do malog opuštanja u zadnje 2 minute što gosti koriste da ublaže poraz i smanje rezultat na 75:64.

Gorica
Filip Logarušić 19, Mario Lacić 16, Patrik Stjepan Trefil 11, Petar Brzović 9, Toni Stančić 5, Jakov Gadanac 5, Sven Patrick Grabarić 4, Tin Getz 2, Filip Gudeljević 2, Nicolas Zvonar 2, Fran Maleš 0.
Ivanić
Roman Čimbur 34, Tin Acinger 12, Frano Radašević 6, Marko Loth 5, Lovro Jelača 4, Bruno Belić 3, Josip Slunjski 0, Milan Kruh-Vuk 0, Filip Mužina 0, Edo Šabanić 0.

Paralelno s ovom utakmicom igrali su i naši dječaci U13 u Novom Čiču gdje su dočekali vršnjake iz Podsuseda.

Ovdje je utakmica bila lišena rezultatske neizvjesnosti jer su igrači Josipa Ivankovića od samog početka nametnuli svoj ritam i pokazali tko je gazda na terenu. Hum, Vulić i Štimac su nezaustavljivi i prvu četvrtinu Gorica dobiva 19:5, a drugu 13:5. S ukupnih 32:10 pobjednik je praktično odlučen već do poluvremena. U nastavku su Goričani još efikasniji i uvjerljivo odnose 2. pobjedu za redom (69:28).

Gorica
Vulić 12, Hum 14, Štimac 11, Jurić 8, Imprić 6, Barbarić 4, Belačić 4, Nuić 2, Omrzo 2, Čučković 2, Gojčeta 2, Penava 2, Klepac

Bogat košarkaški dan zatvorile su djevojke koje su ugostile ekipu Zagreb II.

Igračice Danijela Jukića vrlo su angažirane u obrani i to ih dovodi do prednosti 20:8. Mali pad koncentracije i nekoliko promašenih zicera u završnici prvog dijela omogućuje gošćama da se vrate u utakmicu i smanje na 21:17. Srećom Jurković u zadnjem napadu pogađa za 23:17 i na veliki odmor Velgorovke odlaze sa 6 poena zalihe. U nastavku goričanke rade seriju 13:2 i pobjednik je odlučen. U zadnjoj četvrtini samo se održava prednost i utakmica završava pobjedom domaćih igračica 46:31. Druga pobjeda za Velgor u prve dvije utakmice ove lige.