GORICA 24 25 37 25 111
ŠKRLJEVO 20 18 20 15 73

Nakon višetjedne pauze uzrokovane korona virusom napokon se i seniorska košarka vratila na goričke parkete.

Utakmicu 8. kola HT Premijer lige igrali su KK Gorica i Adria Oil Škrljevo, a uvjerljivom pobjedom domaći su očuvali nepobjedivost domaćeg terena. Ako je postojala bojazan da li je samoizolacija ostavila traga na igračima onda je ova utakmica razriješila dileme. Josip Sesar je i ovaj put učinio sve da njegov stroj radi kao podmazan.
Gosti su doduše poveli 2:0 košem visokog i snažnog Robersona, ali to je bilo njihovo jedino vodstvo na utakmici.
Već u 6. minuti tricom Majcunića bikovi dolaze do dvoznamenkaste prednosti (14:4) i ponadali smo se  da će pitanje pobjednika biti riješeno vrlo rano.
Međutim, igrači Damira Rajkovića zbili su redove i nisu dozvoljavali domaćinima da se odlijepe na značajniju razliku.
U 11. minuti košem Jelenkovića približili su se na samo -4 (26:22). Tada se budi Baković koji s nekoliko koševa diže razliku, a završnih 49:38 postiže tricom Savić.
Poslije velikog odmora Sesarov stroj je napokon proradio i gosti više ne mogu pratiti silinu goričkih napada.
U 25. minuti Kalajžić polaže za +20 (66:46) i utakmica je prelomljena, a treću četvrtinu zaključava Mašić tricom za 86:58.
U 33. minuti Baković podiže prednost na velikih +30 (93:63) i ritam utakmice se smiruje. Priliku da zaigra za seniore dobiva i junior Hrvoje Majcunić koji završnih 5 minuta koristi za 4 poena i konačnih 111-73.
Korona, dakle, nije ostavila traga na igračima koji su bili vrlo precizni kako za dva (26/40) tako i za tri poena (15/31). Posebno veseli i čak 31 asistencija koje svjedoče o bogatom arsenalu napadačkih opcija kojima bikovi lome i puno jače suparnike.
Josip Sesar raspodijelio je minutažu na svih 12 igrača, a najefikasniji je bio Marko Baković s 24 poena uz 4 skoka. Dvoznamenkasti su bili Ivan Majcunić sa 16, Lovro Mazalin s 14, Krešimir Ljubičić s 13 i Mate Kalajžić s 10 poena. Odlično ih je razigravao Borna Kapusta s 8 asistencija.
Kod gostiju najprecizniji je bio Martin Roberson s 23 poena i 5 skokova. Najbolje pomagače imao je u Josipu Barnjaku s 14 i Juri Gunjini s 13 poena.
Pred goričanima je sada gostovanje protiv Sonica nakon čega putuju na Zlatibor kako bi odigrali turnir ABA 2 lige. Iako ih čeka najnapornijih mjesec dana ovakve predstave bude optimizam da ćemo i dalje uživati pobjedama.