Juniori polovično, kadetima pobjeda

ZAPAD – GORICA   75:97  (19:24, 25:28, 16:28, 15:17)

Juniori Gorice nastavljaju svoj pohod prema prvoj ligi. Jučer su u Domu košarke Cedevita na zagrebačkom Velesajmu uvjerljivo svladali domaću ekipu Zapada.

Mladići Hanija Istanbulija od početka su nametnuli svoj ritam i strpljivo gradili prednost iz minute u minutu pri tom dobivši sve 4 četvrtine. U prvom poluvremenu trener može biti zadovoljniji napadom (52 postignuta poena), dok je u drugom proradila i obrana limitiravši domaćine na 31 poen. Ukupnih 75:97 realan je odnos snaga na terenu.

Goricu su predvodili Hrvoje Majcunić s 26 poena i Frano Miloloža s 20. Istaknuli su se i Patrik Stjepan Trefil s 14 i Paolo Istanbuli s 13 koševa. Kod domaćina najbolji je bio Grabovac s 23 ubačaja.

Zapad: Meštrović 11, Bradić 12, Šimić, Buljan 3, L.Dizdar 5, Naglić 6, Grabovac 23, Kalmar 2, Grlica 13, Stegić. Trener: J.Vlah
Gorica: Istanbuli 13, Trefil 14, Logarušić, Maleš, Getz, Sokol 5, Miloloža 20, Lacić 12, Majcunić 26, Vukojević 2, Brkušić 5. Trenerr: H.Istanbuli

HERMES ANALITICA – GORICA  66:65  (16:20, 13:22, 23:7, 17:16)

Već danas prije podne čekao ih je na istom mjestu derbi protiv Hermes Analitike. U prvom dijelu mladi bikovi držali su sve pod kontrolom. Furioznim početkom poveli su 10:0 i u jednom trenutku otišli na +16. Domaćini tricom smanjuju na 29:42 i s tim se rezultatom odlazi na veliki odmor.

U trećoj četvrtini Goričanima kao da ponestaje snage. Igraju košarku jedan na pet, a uz to promašuju sve pokušaje za tri poena pa Analitičari okreću rezultat na 52:49. U zadnjoj četvrtini prava drama. Goričani uspostavljaju ravnotežu, ekipe se izmjenjuju u vodstvu, ali i dalje im ne ulazi niti jedna trica.

Na 12 sekundi do kraja, pri rezultatu 65:64 Trefil promašuje važan šut. Par sekundi kasnije domaćini su na liniji slobodnih bacanja, ali pogađaju samo jedno i bikovi imaju zadnji napad pri zaostatku od -2. Istanbuli je fauliran na šutu za tricu i ima priliku iz slobodnjaka možda i za pobjedu. Na žalost promašuje prva dva, a pogađa treće koje je bilo bolje promašiti. Domaćini tako zasluženo dolaze do pobjede, ali niti pobjeda  Gorice ne bi bila nezaslužena.

Goričane su predvodili Majcunić i Miloloža s 15 koševa, a u redovima Hermesa najbolji su bili Brčić s 20 i Lončar s 18 koševa.

Goričani su s trenutno na omjeru 3-1 i drže 2. mjesto u kvalifikacijama te i dalje imaju odlične šanse za promociju u viši rang. Naime, četvrtoplasirani Zapad je na omjeru 1-3, a prve tri ekipe idu dalje.

Hermes Analitica: Brčić 20, Ravlić 12, Laknar 7, Tomica, Majetić, J.Ristovski 1, Ćorić 8, Duvnjak, Lončar 18. Trener: Z.Mravak
Gorica: Istanbuli 8, Logarušić, Majcunić 15, Maleš, Trefil 8, Sokol 5, Miloloža 15, Lacić 5, Vukojović, Brkušić 9. Trener: H.Istanbuli

Gorica 26 23 18 18 85
Fortuna 6 11 12 14 43

I Kadeti su nastavili svoje natjecanje. Jučer su ugostili ekipu Fortune iz Zaprešića i došli do još jedne uvjerljive pobjede.

Pobjednik je takoreći odlučen već u 1. četvrtini koju Gorica dobiva 26:6. Trenera Nikolu Piacuna posebno može radovati kontinuitet dobrih igara u obrani. U zadnja 4 kola mladi bikovi primaju manje od 40 poena u prosjeku. Što se tiče napadačkih opcija jučer je posebno bio raspoložen mladi Jakov Ninić koji je s 4 trice i 24 poena predvodio Goricu. Najbolje pomagače imao je u Marku Baričiću s 14, Petru Brzoviću s 11 i Jakovu Gadancu s 10 koševa.