I. JUNIORSKA LIGA, 3. KOLO 1. 2. 3. 4. KRAJ
Gorica 17 16 28 16 77
Bosco Zagreb 17 18 19 14 68
08.12.2020. / 21:15 33:35 44:33

Večeras su juniori Gorice debitirali u 1. juniorskoj ligi i odmah ostvarili vrlo bitnu pobjedu protiv gostiju iz Zagreba.

Goričani tricom i slobodnim bacanjem Majcunića dolaze do prednosti 6:2, ali cijela četvrtina je izjednačena i završava  sa 17:17. Slično je i u 2. dionici kada se ekipe izmjenjuju u vodstvu, ali Musa slobodnim bacanjima u zadnjoj minuti odvodi goste na +2 (33:35).

Poslije velikog odmora Krajnović dovodi Bosco na +4 (33:37) što će biti njihova najveća prednost tijekom utakmice.

Tada na scenu stupa Trefil koji u 3. četvrtini ubacuje čak 5 trica i bikovi konačno imaju malo značajniju prednost (61:54) s kojom ulaze u zadnjih 10 minuta. Košem Tomića gosti prilaze na samo 3 poena zaostatka nakon čega trener Hani Istanbuli zove minutu odmora. Pokazalo se da je to bio ključan potez jer domaći mladići ekspresno odlaze na +12 nakon što tricom Majcunića završavaju seriju 9-0.

Tada i gostujući trener Sovul poziva minutu predaha nakon koje počinje presing po cijelom terenu, ali Goričani su prekvalitetni da bi prosuli prednost i staloženo privode utakmicu kraju.

Obećavajući uvod u novu sezonu za naše mladiće koji će sigurno imati što za reći i u prvoligaškoj konkurenciji.