GORICA 21 24 26 32 103
SONIK 17 14 13 17 61

U 20. kolu HT Premijer lige košarkaši Gorice u potpunosti su nadigrali momčad Sonik Puntamike tako da je konačnih 103:61 realan odraz stanja na terenu večeras.

U prvih 5 minuta ekipe su međusobno ispipavale snage, a prošlogodišnji Goričan Ante Gospić dovodi goste u njihovo zadnje vodstvo na utakmici (9:10). Ante Krapić uzvraća tricom i bikovi  do kraja utakmice neće ispuštati prednost.
 Prvu četvrtinu zatvorio je Karlo Uljarević tricom za +4 (21:17), a  Marko Baković zakucava za +14 (45:31) na kraju prvog poluvremena što je bila najveća prednost domaćih u prvih 20 minuta.
Drugo poluvrijeme otvara polaganjem Krešimir Ljubičić, a zatim Runjić i Jošić smanjuju na 47:35. To je bilo sve od gostiju za večeras jer nakon toga Lovro Mazalin tricom pokreće seriju domaćih 15:1 i u 25. minuti na semaforu je 62:36.
Utakmica je prelomljena, a Josip Sesar u rotaciji koristi svih 12 igrača čime još pojačava ritam koji gosti iz Zadra ne mogu pratiti. Brze kontre, pik igra, trice, alleyoopovi… Sesarov stroj radi kao podmazan i Goričani odlaze preko stotke, a završnih 42 koša razlike zorno dočaravaju kolika je bila dominacija bikova na terenu.
Domaćine je s 20 koševa i 9 skokova predvodio Lovro Mazalin. Maj Kovačević zaustavio se na 17 poena, a Ivan Majcunić na 14. Listu dvoznamenkastih strijelaca zatvorili su Karlo Uljarević i Marko Baković s 10 poena. Borna Kapusta odlično je razigravao suigrače s 11 asistencija.
U redovima gostiju najbolji je bio Ante Gospić s 18 poena i 7 skokova. Mladi Lovre Runjić postigao je 14 poena, a Teo Petani zaustavio se na 11 koševa.
Gorica je s novom pobjedom došla do omjera 15-3 i druge pozicije na ljestvici, a u sljedećem kolu očekuje nas Hermes Analitika i prilika da se score još više popravi.