Poraz u Splitu

U nadoknadi zaostale utakmice košarkaši Gorice nisu uspjeli iznenaditi splitske žute na njihovom terenu i pokvariti premijeru novog trenera Splita Mile Karakaša. Izostanak Lovre Mazalina ovaj puta je bio  preveliki hendikep kojeg Goričani nisu uspjeli nadoknaditi.

SPLIT 19 31 19 18 87
GORICA 22 19 15 16 72
Međutim, ostale tri dionice otišle su na stranu domaćih igrača, a presudna je bila upravo druga četvrtina u kojoj su bikovi primili čak 31 poen. U trećoj četvrtini Goričani su se u nekoliko navrata približili na -6, ali nisu iskoristili par prilika da se vrate unutar jednog posjeda i Splićani su odljepili na dvoznamenkastu prednost. U 34. minuti Perković podiže razliku na +20 (78:58) i pobjednik je bio odlučen.
Domaće strijelce predvodio je Ivan Perasović s 15 poena, a dobro su ga pratili Antonio Vranković i Marko Luković s 14 koševa.
U redovima bikova najefikasniji je bio Krešimir Ljubičić sa 17 poena i 7 skokova, a uz njega je jedini dvoznamenkasti učinak još ubilježio Karlo Uljarević s 10 koševa.
Goričani već u subotu igraju utakmicu 22. kola protiv Furnira, a prijenos je na HKS TV-u.