Bikovi do nove pobjede u ABA 2 ligi

Košarkaši Gorice večeras su zaključili svoj nastup na trećem balonu ABA2 lige u Sarajevu. Protivnik je bila ekipa Podgorice iz glavnog grada Crne Gore, a Goričani su uvjerljivom igrom došli do svoje treće pobjede u ovom natjecanju.

65 : 72
Q1 Q2 Q3 Q4
19:21 18:21 13:18 15:12

S dvije trice Batura i polaganjem Ljubičića Gorica je povela 8-0. Podgorica se na semafor upisala tek u 4. minuti, ali je zatim serijom 10-0 preokrenula tijek događaja.

Seriju je napokon tricom prekinuo Kapusta pa do kraja četvrtine Bikovi održavaju minimalno vodstvo i na mali odmor odlaze s prednošću 21:19.

Drugu četvrtinu s 5 poena otvara Majcunić, a nešto kasnije  košem Uljarevića Gorica je ponovo na +8 (31:23). Do kraja poluvremena gledamo ravnopravnu borbu, a na veliki odmor odlazimo s 5 poena prednosti (42:37).

Brzom kontrom koju završava Batur igrači Josipa Sesara po prvi puta dohvaćaju dvoznamenkastu prednost (50:39) u 2. minuti nastavka.

U 25. minuti tricom Mašića i  brzom tranzicijom Pavlovića Bikovi podižu razliku  na +16 (57:41), ali ekipa iz Crne Gore do kraja četvrtine ipak spušta na -10 (60:50).

U zadnjih 10 minuta Goričani ulaze opterećeni s 4 prekršaja Ljubičića i Bakovića što Podgorica koristi da se približi na 7 razlike. Međutim,  5 minuta prije kraja Uljarević tricom vraća Goricu na +12 (67:55) i stavlja stvari na svoje mjesto.

U 37. minuti Majcunić stavlja tricu za 72:56 i pobjednik je odlučen. Uz akumulirani umor Goričana i dvije trice Tmušića Podgoričani još samo uspijevaju smanjiti na završnih 72:65.

Izuzetno bitna pobjeda za Goricu s kojom ostaje u igri za doigravanje, a posebnu težinu nosi i činjenica da je Bikovima to bila 5. utakmica u 8 dana. K tome još izborena bez Mazalina i Kalajžića što je Sesaru bitno remetilo rotaciju u igri.

Goričane su večeras  predvodili Ivan Majcunić, Ivan Batur i Ante Mašić svaki s po 13 poena, dok su u redovima Podgorice najučinkovitiji bili Tomašević s 14 i Kovačević s 11 koševa.

KOMPLETNA STATISTIKA

IZJAVE TRENERA

VIDEO HIGHLIGHTS

Iako igraju u ludom ritmu utakmica za bikove nema predaha jer u nedjelju ih očekuju obaveze u domaćem prvenstvu i gostovanje u Šibeniku.