Juniori zamalo do iznenađenja

Juniori Gorice odigrali su danas odličnu utakmicu protiv Cedevite Junior, odveli utakmicu u produžetke, ali po četvrti puta ove sezone izgubili meč u dodatnih 5 minuta.

I. JUNIORSKA LIGA, 11. KOLO 1. 2. 3. 4. PR. KRAJ
Gorica 27 17 22 21 4 91
Cedevita Junior 30 19 15 23 14 101
06.03.2021 / 14:30 44:49 43:38

Uz dvije trice Majcunića mladi Bikovi bolje su otvorili susret i poveli 16:9. Međutim, Vitamini su uzvratili s pet trica u prvoj četvrtini i dobili ovu dionicu 27:30.

U 2. četvrtini Cedevita odlazi na +15 (34:49), ali stvar spašava Miloloža koji u ovoj dionici postiže 14 od svojih 16 poena i do poluvremena Gorica spušta razliku na -5 (44:49).

Vidjevši da mogu parirati vodećoj ekipi prvenstva koja ima svih 10 pobjeda u prvih 10 kola i koja ih je u prvom dijelu prvenstva dobila s 37 razlike, mladići Hanija Istanbulija igraju još sigurnije i sredinom treće četvrtine prelaze u vodstvo od 59:56.

U zadnjoj četvrtini gosti rade seriju 12:4 i ponovo vode. Tri minute prije kraja na semaforu je 74:81, ali tada na scenu stupa Trefil koji s tri trice i jednim atraktivnim zakucavanjem vraća utakmicu na početak jer rezultat je 87:87.

Goričani su imali i zadnji napad za pobjedu, ali je pokušaj Ivanetića blokiran i utakmica odlazi u produžetak.

Na žalost, mladi bikovi 4 minute ne uspijevaju provući loptu kroz obruč, a visoki gosti koji cijelu utakmicu dominiraju skokom koriste i po tri-četiri pokušaja u jednom napadu te rade seriju 11-0 i dobivaju ovu utakmicu.

Šteta, jer bila je ovo prilika da se vodećoj ekipi nanese prvi poraz, ali bez nekoliko ozlijeđenih igrača i s velikim deficitom u centimetrima i ovo je bila prava senzacija.