Rutinska pobjeda Gorice protiv Zaboka

Košarkaši Gorice u  24. kolu HT Premijer lige rutinski su svladali goste iz Zaboka koji bez oba svoja centra (Diminić i Maričević) zapravo nisu imali šanse.

GORICA 24 26 18 24 92
ZABOK 17 24 15 16 72
Trener Josip Sesar odlučio je iskoristiti mismatch koji se ukazao na centarskoj poziciji pa se igra Gorice u početku svodila na spuštanje Ljubičiću koji je vješto koristio svoju visinu i masu. Tako je Ljubičić je s 11 poena i nekoliko asistencija vodio domaćine do vodstva 24:17  nakon prvih 10 minuta.
Drugu četvrtinu poenima je otvorio Marić i spustio Zabok na -5, međutim to će biti najbliže što će se gosti rezultatski približiti Goričanima. Naime, već u 12. minuti Pavlović floaterom dohvaća dvoznamenkastu prednost (30:20), a isti igrač u 18. minuti tricom podiže prednost Bikova na 20 razlike (47:27).
Igrači Ivana Tomasa nisu se predali i zahvaljujući koševima Workua i Tomasa rade seriju 14:3 tako da se na veliki odmor odlazi s rezultatom 50:41.
U nastavku Tomas tricom spušta razliku na samo -6 (52:46) i  utakmica opet postaje zanimljiva. Goričani uporno pokušavaju prelomiti utakmicu, ali u 35. minuti poslije ubačaja Črnjevića rezultat je 74:65 te je utakmica i dalje živa.
Međutim, u zadnjih 5 minuta Sesarov stroj opet je na radnoj temperaturi. Uz dvije trice Mašića Gorica radi seriju 12:0 za 86:65 na semaforu i pobjednik je odlučen.
Zadnje dvije minute igra se ležernije, a konačnih 92:72 realan je odraz stanja na terenu večeras.
Sesar je večeras koristio 10 igrača u rotaciji od kojih su čak šestorica  bili dvoznamenkasti u rubrici strijelaca: Pavlović s 15, Ljubičić s 13, Mašić s 12 te Uljarević, Majcunić i Kalajžić s po 11 poena.
U redovima Zaboka 15 koševa je postigao Worku, Marić se zaustavio na 14, a Tomas na 13 poena.
KOMPLETNA STATISTIKA
Gorica je s novom pobjedom došla na omjer 19-5, baš kao što imaju Split i Cibona, a samo je Zadar bolji s omjerom 20-4. Bikove u sljedećem kolu očekuje gostovanje protiv Škrljeva, a zatim ponovo balon ABA 2 lige na Zlatiboru.