Bikovi potonuli u zadnjoj četvrtini

Košarkaši Gorice večeras su doživjeli neočekivano teški poraz na gostovanju kod ekipe Adria Oila koja je ovom pobjedom potvrdila odličnu formu u kojoj se nalazi.

Domaćini su cijelo vrijeme iskazivali više želje i htijenja te silnom energijom tjerali Bikove iz greške u grešku što ih je na koncu i dovelo do pobjede.

ŠKRLjEVO 31 17 20 34 102
GORICA 20 24 21 20 85

Zahvaljujući Ljubičiću i Kapusti Gorica je povela 2:6. Međutim, Jelenković stavlja dvije trice i krade dvije lopte pa Škrljevo radi seriju 10:0 zahvaljujući kojoj  prelazi u vodstvo.

U 9. minuti Vrgoč podiže na 10 razlike (25:15), a uoči malog odmora Jelenković postiže već šestu tricu domaćih za 31:20.

U 2. četvrtini posebno raspoloženi Jelenković podiže razliku na +12 (38:26), ali kako u ovoj dionici domaći igrači promašuju sve pokušaje za tri poena Bikovi koriste priliku i polako grickaju razliku.

U zadnjoj minuti prvog dijela Lovro Mazalin, koji se vratio u roster Gorice, dovršava kontru i na veliki odmor se odlazi s rezultatom 48:44 na semaforu u korist Adria Oila.

Drugo poluvrijeme košem otvara Kalajžić, a Uljarević tricom i slobodnim bacanjima veže 6 poena i vraća Goricu u vodstvo 48:52. U 25. minuti Robertson poravnava na 54:54 i utakmica se rezultatski opet našla na početku. Do kraja 3. četvrtine igrači Damira Rajkovića nešto su uspješniji i u zadnjih 10 minuta ulaze s +3 (68:65).

Međutim, u zadnjih 10 minuta raspoloženi domaćini su se potpuno razigrali, a Gorica energetski potpuno klonula. Na 7 minuta prije kraja Pilepić podiže prednost domaćih na 80:71, a nešto kasnije tricom i na 85:73. Već u tim trenucima je bilo jasno da se Bikovima ne piše dobro i bezuspješno je Josip Sesar minutama odmora pokušavao probuditi svoje igrače. U 37. minuti Jelenković krade jednu loptu i završava akciju za 93:76 te je pobjednik  bio odlučen. U jednom trenutku prednost je otišla i preko 20 poena, a Mazalin s nekoliko poena u završnici kozmetički popravlja rezultat za konačnih 102:85.

Goričani se uz 20 izgubljenih lopti, 10 promašenih slobodnih bacanja i samo 5 pogođenih trica nisu mogli nadati pobjedi jer na drugoj strani bilo je previše raspoloženih pojedinaca koji su odigrali svoje najbolje minute ove sezone.

Domaćine su s 25 koševa predvodili Fran Pilepić i posebno Toni Jelenković  koji je osim 25 koševa upisao i 6 asistencija, 5 skokova i 3 ukradene lopte. Ivan Vrgoč je dodao 18, a Martin Robertson se zaustavio na 15 poena.

U redovima Gorice bolji od ostalih su bili  Krešimir Ljubičić s 19 koševa i 9 skokova te Karlo Uljarević sa 17 poena i 6 asistencija. Lovro Mazalin se vratio na parket s 11 koševa, a Mate Kalajžić se zaustavio na 10 poena.