Bikovi nadigrali Analitičare

Share

U 27. kolu HT Premijer lige danas su se sastale ekipe Gorice i Hermes Analitice. Goričani su dominirali kroz sve četiri četvrtine i uvjerljivo pobijedili 97:65.

Tricom Svobode gosti su poveli 0:3, ali koševima Mazalina, Kalajžića i Ljubičića Gorica radi seriju 13:1 i na semaforu je 14:3 u četvrtoj minuti igre.
Već u sljedećoj minuti tricom Uljarevića Bikovi dolaze do dvoznamenkaste prednosti od 16:6, a prva četvrtina završava rezultatom 27:16.
Drugu četvrtinu tricom otvara Pavlović,  a u 15. minuti Baković podiže prednost na +21 (37:16). Tada slijedi malo opuštanje Goričana koje Analitičari koriste da se vrate u utakmicu. U 19. minuti Mileković krade jednu loptu i dovršava akciju za seriju gostiju 15:3 te je rezultat smanjen na 40:31. Sesar zove minutu odmora i njegovi igrači do poluvremena postižu 4 koša te se na veliki odmor odlazi s rezultatom 44:31.
Početkom nastavka Majcunić tricom dovršava seriju domaćih 10:2 i pobjednik je takoreći odlučen jer prednost domaćih je opet +21 (54:33). Do kraja utakmice Sesarov stroj je funkcionirao besprijekorno uz pregršt lijepih akcija. U 35. minuti Ljubičić podiže na +31 (85:54), a slična prednost je i na kraju utakamice (97:65).
U samoj završnici utakmice bilo je interesantno promatrati dvoboj dvojice juniora, Hrvoja Majcunića i Noe Svobode, koji su se prekjučer sučelili u ključnoj utakmici 1. juniorske lige.
U redovima Gorice najefikasniji su bili Krešimir Ljubičić s 18 poena te Ozren Pavlović s 14 koševa i 6 skokova. Mate Kalajžić se zaustavio na 12 poena, a da se polako vraća u formu i Lovro Mazalin svjedoči njegovih 12 koševa i 8 skokova.
Analitičare je predvodio Ivan Svoboda sa 16 poena i 4 skoka, a najboljeg pomagača imao je u Ivanu Milekoviću koji je ubilježio 11 koševa i 4 skoka.
Goričani su sada na omjeru pobjeda i poraza 21-6 te uvjerljivo drže 4. mjesto na tablici. Međutim, za Bikove nema odmora, već u srijedu nastavljaju ovaj ludi ritam utakmica svaki drugi dan jer čeka ih derbi protiv Cibone u Draženovom domu.