Gorica hrabro odigrala protiv Zadra

Derbi 30. kola HT Premijer lige večeras su u dvorani Krešimira Ćosića odigrali Zadar i Gorica. Zadrani su diktirali tempo veći dio utakmice i unatoč dobrom otporu Gorice pobijedili 73:64.

Zadrani su bolje otvorili utakmicu i tricom Mavre u 5. minuti poveli 15:4.

Goričani mijenjaju način obrane i Uljarević tricom smanjuje na 15:9. Poslije trice Pavlovića rezultat je 18:12, a Onuaku polaganjem stvara zalihu domaćina od +8 nakon prvih 10 minuta.

Drugu četvrtinu košem otvara Planinić, ali košem i slobodnim bacanjem uzvraća  Pavlović (22:15).

Nešto kasnije Mazalin veže 4 poena  za samo -1 (24:23) i Bikovi su se nakon sporijeg ulaska potpuno vratili u utakmicu.

Tricom Pavlovića u 17. minuti sve je vraćeno na početak jer na semaforu je 26:26.

Tada Zadrani  dižu ritam i serijom 9:0 odlaze na 35:26, ali poluvrijeme tricom zatvara Uljarević i smanjuje na podnošljivih -6 (37:31).

Poslije velikog odmora domaćini su razigraniji i tricom Vukovića opet su na +10  (44:34). Onuaku tricom diže na do tada najvećih +13 (47:34) i srećom da Baković veže 4 poena kako kola ne bi otišla skroz nizbrdo.

Do kraja četvrtine Zadrani održavaju desetak poena razlike, a u zadnju se dionicu ulazi rezultatom 58:48.

Zadnju četvrtinu tricom od table otvara Junaković, a Goricu u igri drži  Baković koji s nekoliko uzastopnih poena vraća jednoznamenkastu razliku (63:55).

U 34. minuti Justice tricom diže na 68:55, ali tri minute prije kraja Uljarević tricom smanjuje na samo -6 (68:62).

Međutim, iako su pri ovom rezultatu Goričani u nekoliko navrata imali priliku ući u završnicu na jedan posjed lopta nije htjela kroz obruč pa domaćini serijom slobodnih bacanja privode utakmicu kraju. Konačnih 73:64 taman je ona razlika za koju je momčad Veljka Mršića večeras bila bolja.

Sesaru za utjehu ostaje da su protiv vodeće momčadi prvenstva, koja je pri tom i neusporedivo skuplja, odigrali vrlo hrabru i ravnopravnu utakmicu.

Zadrane je s 15 poena predvodio Onuaku, a Vuković je uz 13 koševa zabilježio i 9 skokova.

U redovima Gorice najefikasniji je bio Pavlović sa 17 poena i 8 skokova, Baković je nadodao 16 poena, a Uljarević 13. Kapusta se istaknuo s 11 asistencija.

KOMPLETNA STATISTIKA

SNIMKA CIJELE UTAKMICE

U sljedećem kolu Bikovi dočekuju ekipu Sonik Puntamike u kojoj će tražiti način da prekinu seriju od 2 poraza.