Velimir Šandor brončani na 7. Europskom paaraatletskom prvenstvu u disku

[]

Član AKOSI Uspon, Velimir Šandor sudjelovao je u Poljskoj na 7. Europskom paaraatletskom prvenstvu u disku kategorije F52. Naš paraolimpijac osvojio je brončano odličje!

S trećim mjestom sam zadovoljan, jer nakon 2017. i svjetskog prvenstva u Londonu ponovno sam na postolju. Ovaj rezultat se kreče s daljinama sa mojih treninga, tako da vjerujem da je disk mogao i dalje odletjeti. Trebao sam se malo bolje skoncentrirati i da mi je fokus bio bolji. Svakako nisam zakazao. To je moja konstanta, a nisam se uspio odvojiti niti s jednim hicem, a da je tako bilo bila bi i sjajnija medalja. Možda je bolje ovako i sve to pokazati u Tokiju te tamo pokušat iznenaditi svoje konkurente.“, zaključio je brončani Velimir Šandor.

Europski prvak je Poljak Piotr Kosewicz s 20,86, a srebro je osvojio još jedan Poljak Robert Jachimowicz s 20,18m.

Na ovom prvenstvu je po prvi put nastupala i članica Uspon-a Nataša Sobočan te osvojila treće mjesto u bacanju kugle F57 sa 6.94 metara.

Objava Velimir Šandor brončani na 7. Europskom paaraatletskom prvenstvu u disku pojavila se prvi puta na Kronike Velike Gorice.