Enzo Šušković osvojio peto mjesto na Europskom prvenstvu u sambu

[]

Velikogoričanin Enzo Šušković osvojio je peto mjesto na Europskom prvenstu u sambu za mlađe juniore, juniore i seniore u kategoriji mlađih juniora do 71 kg. Natjecanje je održano u Novom Sadu u Srbiji od 15. do 18. rujna, a sudjelovala su ukupno 422 sportaša iz 25 zemalja.

Šušković se je u polufinale plasirao pobjedama protiv Talijana Roccamatisija i Grka Kotzachristosa, a u polufinalu je izgubio od Rumunja Peaticovschija. U meču za brončanu medalju poražen je od Izraelca Kadosha.

“Bilo je dobro, ali rezultat je mogao biti bolji. Iduće godine bi mogla pasti neka medalja”, rekao je 17-godišnji Enzo koji se od svoje pete godine bavi džudom. Džudo i sambo su slični, objasnio je, ali sambo uključuje određene tehnike nogama.

Sambo je borilačka vještina sovjetskih korijena, međunarodno priznat borilački sport i, uz grčko-rimski i slobodni, priznati stil amaterskoga hrvanja.

Potpune rezultate natjecanja možete vidjeti ovdje.

Objava Enzo Šušković osvojio peto mjesto na Europskom prvenstvu u sambu pojavila se prvi puta na Kronike Velike Gorice.