Karate klub Velika Gorica osvojio 11 medalja od čega četiri zlatne!

[]

Natjecatelji Karate kluba Velika Gorica proteklog su vikenda sudjelovali na velikom turniru Kup Osijeka 2022. Na turniru se okupilo 749 natjecatelja iz 76 kluba, a gorički klub je nastupio s 12 natjecatelja. Borili su se u kadetskoj, juniorskoj i seniorskoj konkurenciji. Ukupno su osvojili 11 medalja od čega četiri zlata, tri srebra i četiri bronce!

Kup Osijeka u nacionalnom je programu kadetske, juniorske i U-21 reprezentacije kao bodovni turnir za izbor za Europsko prvenstvo koje će se održati u veljači iduće godine na Cipru.

Najuspješniji je bio Vito Hulina koji je u kadetima -52kg završio na najvišem postolju, te u uzrastu 13/14 godina -49kg. Međutim, Vito je trenutno premlad za nastup na idućem Europskom prvenstvu.

Uz Vitu, zlato su osvojili Ema Filković u kadetkinjama +61kg i Petar Orešković u seniorima -60kg.

-Petar Orešković- U21 -60kg

Objava Karate klub Velika Gorica osvojio 11 medalja od čega četiri zlatne! pojavila se prvi puta na Kronike Velike Gorice.