Prijava

Vaša prijava

Dječja smotra folklora: Donosimo odabir selektora i detaljan opis svih nastupa

[]

Protekle nedjelje se u dvorani Pučkog otvorenog učilišta održala Dječja smotra folklora u organizaciji Zajednice kulturno umjetničkih udruga Grada Velike Gorice. Na smotri je nastupalo 25 skupina što je uključivalo preko 580 djece. Izvješće o nastupu folklornih skupina na 24. gradskoj smotri folklora napisao je Goran Knežević, selektor Hrvatskog društva folklornih koreografa i voditelja.

Uz pohvale plesačima i tamburašima, u izvješću navodi i prijedlog da se promisli o održavanju dva koncerta dječjeg folklora u slučaju ovolikog broja prijava. Ističe i da je barem 15 skupina zavrijedilo biti izabranim, poglavito izvedbe dječjeg folklora. “Djeca su bila izvrsna, uživljena, opuštena i vesela.”, ističe Knežević.

Izvješće o svakoj točki donosimo u nastavku:

  1. KUD „MIČEVEC“, Mičevec, djeca 3 – 7 godina

„SELJANČICE MALENA“ (Turopolje)

Autorica koreografije, voditeljica skupine i pjevanja: Jasminka Podlejan
Autor glazbene obrade i voditelj glazbenog sastava: Jasmin Ramić
Garderobijerka: Viktorija Rulek

Na početku su djeca određenom govorkalicom, koju nismo čuli, odredila tko će preuzeti koju ulogu u njihovoj priči. Zatim smo gledali dječju igru Sjedi ježo koju su djeca izvela u skladu s etno sadržajem. U izvedbi plesa Seljančica djeca su samo koračala što i nije plesna figura tog plesa. Ne podržavam mijenjanje strukturu narodnog plesa. Lijepa je zamisao da dvojica dječaka sa strane prate tamburaše na tradicijskim instrumentima. Valjda, kad ne mogu plesati onda mogu svirati. Dobra odluka. Ali zato je dobro osmišljena i izvedeno kolo Lijepo naše Turopolje. Malo hodanja, malo pljeskanja obim rukama i po koljenima i eto dječjeg osmijeha i prave atmosfere. Djeca su za vrijeme svoje izvedbe točno pjevala.

Izvođački sastav: 12 djevojčica i 9 tamburaša

  1. KUD „ČIČE“, Novo Čiče, djeca 3 – 7 godina

„LUKECA SADIM“ (Podravina)

Autorica koreografije i voditeljica sastava: Snježana Pastuović
Autor glazbene obrade i voditelj glazbenog sastava: Tomislav Mlinarić
Garderobijerka: Helena Grabas

U uvodnoj dječjoj igri „Lukeca sadim“ , sve smo vidjeli i čuli. Isto tako izvedba dječje igre s pjevanjem Birajmo si frajlicu je bila izvedena kako treba u dobrom tempu i zvonkoj pjesmi. Nastavilo se s tom kvalitetom i u izvedbi dječje igre Šiblike. No već u izvedbi narodnih plesova Tri koraka, Grizlica i U zelenoj bašči leži krokodil ima prostora za napredak. Rekli bi posvetiti se dječjoj igri, u njoj su djeca svoji na svom.

Izvođački sastav: 17 djevojčica, 1 dječak i 10 tamburaša

  1. KUD „VELIKA MLAKA“, Velika Mlaka, djeca 3 – 7 godina

„STRINO RODO“ (igre, pjesme i plesovi Slavonije)

Autorica koreografije, voditeljica skupine i pjevanja: Ana Marija Žugaj
Autor glazbene obrade i voditelj glazbenog sastava: Nikola Biondić
Garderobijerke: Karla Knežević i Matea Petravić

Dječje igre s pjevanjem Strina rodo, Širi viri i Lončića izveden su korektno. Rekli bi kako piše i kako treba. Vidio se i znalački kostimografski rukopis. U igri Igra kolo nije se uspijevala napraviti točna kružnica. Na kraju su djeca koračala svaki u svom smjeru i izašla sa scene. Vrlo zanimljivo rješenje za kraj izvedbe.

Izvođački sastav: 13 djevojčica, 3 dječaka i 7 tamburaša

  1. KUD „DUČEC“, Mraclin, djeca 3 – 7 godina

„MALI BRATEC IVO I MALA MARICA“ (Pjesme i plesovi Međimurja) Autorica koreografije, voditeljica skupine i pjevanja: Doriana Crnić Vlahovac
Autor glazbene obrade i voditelj glazbenog sastava: Matija Galeković
Garderobijerka: Marica Cvetnić

Uvodna dječja igra Pi, pi izvedena je izvrsno. Djeca su točno pjevala i izvodila pokrete rukama oponašajući piliće i koke. Dječja igra s pjevanjem Mali bratec Ivo izvedena je na kružnici ali i ta formacija je prihvatljiva. Ples Zginula je pikuša malo je pojednostavljen ali forma i sadržaj plesa je prepoznatljiv. U špengljarskoj igri ulogu drotića preuzela je djevojčica i to je sasvim u redu ali onaj dio tekst koji se odnosi na nju trebala bi i sama otpjevati. Primjereno s dobrim vokalnim izričajem.

Izvođački sastav: 21 djevojčica, 3 dječaka i 10 tamburaša.

  1. KUD „SLAVUJ“, Bukevje, djeca 3 – 10 godina

„CUNGE, CUNGE, CUNGERE“ (Podravina)

Autorica koreografije, voditeljica skupine i pjevanja: Jasminka Podlejan
Autor glazbene obrade i voditelj glazbenog sastava: Tomislav Mlinarić

Ova koreografija je bila temeljena na dječjoj igru s pjevanjem Jelena je kruva pekla. Na početku smo gledali govorkalicu ali nismo ništa čuli. Zatim je izvedena dječja igra s pjevanjem Brala sam žito i pšenicu u skladu s predloškom. Jedan dječak najavljuje dječju igru Jelena je….. Djevojčice na polukrugu su pjevale dok su tri djevojčice za „istinu“ se bavile oko spravljanja kruva. Lijepa etno sličica. Zatim se izvela dječja igra Birajmo si frajlicu. Veselo i temperamentno. Zatim opet Jelena .. „i kuka i motika“ na jadnu Jelenu koja se stvarno potrudila ali eto nema zahvalnosti. Srećom to je samo u igri. Točka je završena s narodnim plesom Grizlica. Primjeren izbor građe, scenski sadržaj i prikaz.

Izvođački sastav: 12 djevojčica, 1 dječak i 5 tamburaša.

  1. OGRANAK SELJAČKE SLOGE BUŠEVEC, djeca 4 –6 godina

„IGRAJMO SE LONČIĆA“ (Dječje igre i pjesme Slavonije)

Autorica koreografije voditeljica skupine: Maja Kovačević Šubić
Autor glazbene obrade i voditelj glazbenog sastava: Zoran Jakunić
Garderobijerka: Karmela Kos

Na početku su se dva dječaka pogađala oko lončića i to vrlo vatreno. Potom su se priključila i ostala djeca. Za to vrijeme jedan dječak je skakutao s konjićem dajući cijeloj sceni vizuru nekadašnje dječje svakodnevice Potom smo gledali dječju igru s pjevanjem Umro čovjek. Sudeći po angažmanu očito im se ta igra sviđa. Potom smo gledali i slušali izvedbu dječje igre s pjevanjem Gdje si bila curice lijepo i angažirano, pa smo putovali s vlakom teretnjakom i zaključili s igrom i imitacijom Mi smo djeca vesela. I stvarno to i jesu.

Izvođački sastav: 13 djevojčica, 3 dječaka i 12 tamburaša.

  1. KUD „STARI GRAD“, Lukavec, djeca 3 – 10 godina

„SELJANČICE MALENA“ (Igre i plesovi Turopolja)

Autor koreografije, voditeljica skupine, pjevanja i garderobijerka: Mirjana Jakunić
Autor glazbene obrade: Tradicional
Voditelj glazbenog sastava i aranžman: Željko Grozaj

Djeca su izvela interesantan program sastavljen od različitih dječjih igara i plesova. Organizirano su se kretala u prostoru i po zamišljenim prostornim crtežima. Tijekom izvedbe zvonko i točno su pjevali čak i dječaci su pokazali zavidnu vokalnu kvalitetu. U plesu Seljančica djeca su koračala trebalo je ipak izvesti adekvatna plesni korak. U dječjoj igri s pjevanjem Ja sam muzikaš slušali smo krasne dječačke glasove. Na kraju Leva ruka, desna ruka primimo se sad svi skupa…. Tako i nastaviti.

Izvođački sastav: 15 djevojčica, 7 dječaka i 11 tamburaša.

  1. KUD „ŠĆITARJEVO“, Ščitarjevo, djeca 4-11 godina

„POD NARANČOM“ (Pjesme, plesovi i igre iz Međimurja)

Autorica koreografije, voditeljica skupine i pjevanja: Mirjana Jakunić
Autor glazbene obrade i voditelje glazbenog sastava: Tomislav Mlinarić
Garderobijerka: Lidija Horvat

Na početku starija djeca su izvela šetano kolo Pod narančom. Zatim su mala djeca nastavila sa dječjom igrom Pi, pi. Zanimljiv scenski postav i povezivanje ta dva broja. Zatim smo vidjeli uspješno izvedenu dječju igru s pjevanjem Mali bratec Ivo. Potom je uslijedila izvedba narodnih plesova Klinček stoji pod oblokom, Lepe naše Senkoše i Idete nam japa dime. Plesovi su izvedeni u točnim plesnim figurama ali trebalo bi još poradi na plesnoj ujednačenosti estetici i stilu. Cijeli program djeca si izvela vrlo poletno i raspoloženo.

Izvođački sastav: 22 djevojčice, 4 dječaka i 7 tamburaša.

  1. KUD „GRADIĆI“, Gradići, djeca 5 – 9 godina

„AL SMO BILI DOBRI“ (Dječje igre s pjevanjem iz Podravine)

Autorica koreografije, voditeljica skupine, pjevanja i garderobijerka: Marija Vidić
Autor glazbene obrade i voditelj glazbenog sastava: Željko Kravaršćan

Koreografija je započela sa izvedbom dječje igre s pjevanjem Paun, pase. Djeca su to lijepo otpjevala uz pratnju na tradicijskim glazbalima. Samu izvedbu imitacija trebali je izvesti nešto opuštenije. U svim narednim dječjim igrama s pjevanjem, Birajmo si frajlicu, Kvocaj, kvocaj kvocalica i Al’ smo bili dobri slušali smo lijepi pjev, točno scensko pozicioniranje i izvedbu u dobrim tempima. Sugestija- Kvocalica hoda natraške.

Izvođački sastav: 18 djevojčice, 3 dječaka i 7 tamburaša.

  1. KUD „NOVA ZORA“, Donja Lomnica, djeca 4 – 11 godina

„I MOJE SE CVIJEĆE IZ KORIJENA KREĆE“ (Okolica Slavonskog Broda)

Autorica koreografije, voditeljica skupine i pjevanja: Blaženka Horvat Smolković
Autor glazbene obrade i voditelj glazbenog sastava: Ivan Gledec

Gledali smo jedan lijep i moćan prikaz slavonskih dječjih igara s pjevanijem i primjerenih narodnih plesova. Djeca su prekrasno izgledala u različitim tipovima dječjih slavonskih nošnji koje su znalački nosila. Pjesma i ples točni, a dječja igra vesela i radosna. Izbor građe i tempa primjerena su dječjem mogućnostima i scenskoj dinamici.

Izvođački sastav: 28 djevojčica, 3 dječaka i 7 tamburaša.

  1. KUD „VELEŠEVEC“, Veleševec, djeca 4 – 11 godina

„DECA BI SE IGRALA“ (Igre i plesovi Posavine)

Autori koreografije, voditeljica skupine i pjevanja: Mirjana Jakunić
Autor glazbene obrade i voditelj glazbenog sastava: Ivica Šterc
Garderobijerka: Nevenka Vučin

Opet jedna lijepa i koloritna izvedba. Djeca su bila odjevena u prekrasne originalne nošnje i tijekom cijele izvedbe to je davalo jedan dodatni estetski dojam. Uvodna pjesma i ja jesam Posavačko djete otpjevana je jednoglasno no čini mi se da je intonacija za „zeru“ ipak malo previsoka za sve izvođače. Šetano kolo je izvedeno sigurno i s harmoničnim zmijolikim kretanjem po sceni. Plesovi Repa, Loza vinova i Drmeš izvedeni su ujednačeno. Makar je moglo i bez Drmeša. Na kraju još jednom jedan lijepi i ljupki scenski prikaz.

Izvođački sastav: 12 djevojčica, 3 dječaka i 4 tamburaša.

  1. FA „TUROPOLJE“, Velika Gorica, djeca 4 – 10 godina

„PJESME I PLESOVI ZAPADNE HERCEGOVINE“ (Posušje)

Autor koreografije: Tina Miličević
Voditeljica skupine: Ana Kunović
Voditelj glazbenog sastava: Stefko Kačurov
Garderobijer: Tomislav Miličević

Djeca su nam izvela plesove i kola odraslog življa Zapadne Hercegovine. Djeca su to ujednačeno otplesala nastojeći doprijeti do dinarskog plesnog stila kao i djevojčice koje su jednoglasno to otpjevale. Da, očit je veliki trud voditeljice i djece, a izvedena folklorna građa je etnokoreološki korektna. Svima je jasan moj stav glede primjernog izbora folklorne građe određenoj dobnoj skupini, ali ima situacija kad kvaliteta i brojnost utječu na korekciju stava.

Izvođački sastav: 34 djevojčica i 6 dječaka.

  1. FA „ŠILJAKOVINA“, Šiljakovina, djeca 4 – 9 godina

„IGRAJMO SE PO MEĐIMURSKI“ (Međimurje)

Autorica koreografije, voditeljica skupine i garderobijerka: Ljiljana Rak
Autori glazbene obrade: Ksenija i Dražen Lučan
Voditelj glazbenog sastava: Dražen Lučan Voditeljica pjevanja: Ksenija Lučan

Djeci dati dječji folklor i rezultat je izvjestan – odličan. Vesela i vedra izvedba uz pjesma točna dobro pozicioniranje i kretanje u prostoru. Osmišljena koreografija s vrlo atraktivnim završetkom.

Izvođački sastav: 22 djevojčice, 7 dječaka i 7 tamburaša.

  1. KUD „KRAVARSKO“, Kravarsko, djeca 5 – 11 godina

„SKUPLJATE SE DJEVOJČICE“ (Podravina)

Autorica koreografije, voditeljica skupine i pjevanja: Donatela Šušnić
Autor glazbene obrade i voditelj glazbenog sastava: Danijel Petrac
Garderobijerka: Anka Petrac

Vedra i vesela izvedba. Djeca su nam na scenu donijela pravu folklorašku estetiku. Uredni, točni u prostoru, pjevaju po folkloraški. Sve po špagi. Čak je i Kvocalica koračala po rukama svojih suplesačica natraške, što je rijetkost. Čestitam.- Možda je ipak malo predugačak instrumental melodije vezane uz dječju igru s pjevanjem Kvocalicu.

Izvođački sastav: 16 djevojčica i 4 tamburaša.

  1. KUD „MIČEVEC“, Mičevec, djeca 7 – 10 godina

„MI SMO DJECA VESELA“ (Slavonija)

Autorica koreografije, voditeljica skupine i pjevanja: Jasminka Podlejan
Voditelj glazbenog sastava: Jasmin Ramić
Garderobijerka: Viktorija Rulek

Lijepa izvedba dječje igre s pjevanjem Ide maca oko tebe. Na početku se već vidjelo kako su djeca dobro pripremljena za nastup. Naredne dječje igre s pjevanjem Umro čovjek izvedena je vrlo angažirano i žustro. U dječjoj igri Oj, ptičice lastavčice treba bolje uskladiti poskočni korak. Bilo bi možda bolje rješenja da su djeca koračala. U plesu Hopa, cupa…. slušali smo uz tambure i tradicijske instrumente, to je dobro zvučalo. No ples samo četiri djevojčice nije stvorio potrebnu veselu plesnu atmosferu. I na kraju dječja igra s pjevanjem Mi smo djeca vesela i ijujuh. Prava stvar za kraj.

Izvođački sastav: 10 djevojčica, 2 dječaka.

  1. OGRANAK SELJAČKE SLOGE BUŠEVEC, djeca 7 –10 godina

„POZVALE SU DEKLE DEČKE“ (Dječje igre, pjesme i plesovi Buševca, Turopolje)

Autorica koreografije voditeljica skupine: Maja Kovačević Šubić
Autor glazbene obrade i voditelj glazbenog sastava: Zoran Jakunić
Garderobijerka: Karmela Kos

U prvom dijelu izvedbe vidjeli smo i slušali dječje igre tipa govrkalica. Djeca su razgovjetno izgovarala zadane tekstove tako da smo mogli pratiti i razumjeti razvoj događanje. Plesovi Lepa Mara ,Pozvale su dekle dečke te Repa izvedeni su ujednačeno. Posebno bih izdvojio izvedbu šetanog kola Pozvale su dekle dečke. Izvrsno postavljanje na zamišljenu kružnicu, kretanje u prostoru i ujednačen korak. Baš lijepo.

Izvođački sastav: 25 djevojčica, 1 dječak.

  1. KUD „ČIČE“, Novo Čiče, djeca 7 – 12 godina

„KAD ZASVIRA LANE“ (Mađarski dio Podravlja)

Autorica koreografije i voditeljica sastava: Snježana Pastuović
Autor glazbene obrade i voditelj glazbenog sastava: Tomislav Mlinarić
Garderobijerka: Helena Grabas

Ovo je bilo ugodno iznenađenje. Interesantno. Prvo folklor Hrvata iz Mađarske i vrlo atraktivni i zahtjevni plesovi te glazbena pratnja. Djeca su to korektno savladala plesnu građa pri tom su vrlo snažno i točno pjevala. Podbijanci točni. To je veliki plesni uspjeh. Osjetila se izvornost čemu su doprinijeli i tradicijski instrumenti. No kao što rekoh u uvodu ima ti prostora za plesni napredak.

Izvođački sastav: 18 djevojčica, 3 dječaka.

  1. KUD „VELIKA MLAKA“, Velika Mlaka, djeca 8 – 12 godina

„MISEČINO ZAJDI ZA OBLAKE“ (pjesme i plesovi Ogulinskog kraja)

Autorica koreografije, voditeljica skupine i pjevanja: Ana Marija Žugaj
Autor glazbene obrade i voditelj glazbenog sastava: Nikola Biondić
Garderobijerke: Karla Knežević i Matea Petravić

Ova djeca su nam pokazala kako relativno mali broj izvođača može stvoriti značajna scenski utisak. Šest djevojčica i jedan dječak. Dakle, smisleno postavljeni plesovi uz vrlo jasno gradiranu dinamičku liniju mogu zainteresirati oko i uho kao da je puna scena izvođača. Dakako tome je doprinijela izvrsna uvježbanost i uigranost te snažan i ugodan pjev. Hrabro nema šta.

Izvođački sastav: 6 djevojčica, 1 dječak i 7 tamburaša.

  1. OGRANAK SELJAČKE SLOGE BUŠEVEC, djeca 9 – 11 godina

„SVIRAJ SVIČE DRMEŠA“ (Moslavina)

Autorica koreografije i voditeljica skupine: Kristina Janjić
Autor glazbene obrade i voditelj glazbenog sastava: Zoran Jakunić
Garderobijerka: Karmela Kos

Rekli bi lijepa folklorna izvedba. Prikazani narodni plesovi izvedeni su u primjerenim tempima i plesnim figurama. U plesu Milica vidjela se visoka razina uvježbanosti skupine. Svi su se okretali oko svoje osi i pljesnuli kao jedan. Dobro postavljena dinamička linija scenskog prikaza. Pjesma izvrsna.

Izvođački sastav: 21 djevojčica i 1 dječak.

  1. KUD „DUČEC“, Mraclin, djeca 8– 13 godina

„SKUPLJAJTE SE DJEVOJČICE“ (Bilogora)

Autorica koreografije: Romana Fezi Martinić
Autor glazbene obrade: Vjekoslav Martinić
Voditeljice skupine i pjevanja: Tea Jančinec
Voditelj glazbenog sastava: Matija Galeković
Garderobijerke: Tea Jančinec i Marica Cvetnić

Nemam prigovora. Sve pohvale za koreografiju i izvedbu. Ovo je jedna od najuspjelijih koreografija i izvedbi. Svi prikazano plesovi, pjesme i običaji odišu izvorom. Djeca su to dobro usvojila i na sceni prikazala. Čestitke.

Izvođački sastav: 18 djevojčica, 5 dječaka .

  1. FA „ŠILJAKOVINA“, Šiljakovina, djeca 10 – 14 godina

„IGRAJTE NAM MUŽIKAŠI“ (Hrvatsko zagorje)

Autorica koreografije, voditeljica skupine i garderobijerka: Ljiljana Rak
Autori glazbene obrade: Ksenija i Dražen Lučan
Voditelj glazbenog sastava: Dražen Lučan Voditeljica pjevanja: Ksenija Lučan

Uvodna pjesma je sigurno i moćno otpjevana , U skladu tekstom pjesme izvođeni su koraci i pokreti, makar isti nisu u narodnu postajali, ali podržavam estetizaciju ako je u stilu i smislena. Ples Oberštajer izveden je točno i stilski dorađeno. Šteta što je Ajnzerica vrlo atraktivan ples kratko trajao no valja tu napomenuti da je osim trokračnog koraka specifična i trešnja ruku u laktovima. Ples Pod mostec izveden je veslo i temperamentno kako i dolikuje u skladnom koreografskom crtežu. Drmeš ko drmeš. Naoko lagan ali uvijek nešto nedostaje. Prva tema je izvedena u trokračnom koraku što je ispravno no drugi dio treba izvesti u naskočnom koraku „na obje noge“ i lijeva noga. Nije primjedba, ali da se zna.

Izvođački sastav: 13 djevojčica, 4 dječaka.

  1. FA „TUROPOLJE“, Velika Gorica, djeca 11 – 13 godina

„PJESME I PLESOVI MEĐIMURJA“ (Međimurje)

Autorica koreografije: Marija Miličević
Autor glazbene obrade: Matija Glagolić
Voditeljica skupine: Tina Miličević

Obzirom kako se radi o mojoj koreografiji suzdržati ću se od komentara.

Izvođački sastav: 11 djevojčica i 9 tamburaša.

  1. KUD „GRADIĆI“, Gradići, djeca 10 –14 godina

„EVO MOGA SELA MALENOGA“ (Iz mjesta Ražanac, ražanačko kolo, okolica Zadra)

Autor koreografije, voditelj skupine, pjevanja i garderobijer: Boris Harfman

U vokalnom izričaju čula se određena distonacija u oba napjeva. Možda su mogli i jednoglasno to otpjevati. U plesu su izvedeni točni koraci ražanačkog folklora i sasvim su osmišljeno raspoređeni kroz cijelu izvedbu. No ipak podosta tih koraka je izvedeni previše žustro i prenaglašeno. Nepotrebno. Možda je jedino stupačko trebalo izvesti s tom silinom. Inače djevojčice su plesno bile vrlo ujednačene i uigrane.

Izvođački sastav: 8 djevojčica

  1. OGRANAK SELJAČKE SLOGE BUŠEVEC, djeca 12 –14 godina

„JELICA KOLCE VODILA“ (Zagorje)

Autor koreografije: Mojmir Golemac
Voditelji skupine: Kristina Janjić i Tibor Predrag
Autor glazbene obrade i voditelj glazbenog sastava: Zoran Jakunić
Voditeljica pjevanja: Valentina Šepak Molnar
Garderobijerka: Karmela Kos

Izvedeni su narodni plesovi Jelica kolce vodila, Išla žena na gosti, Šroteš Pod mostec. Impozantan je bio plesni ulaz na scenu. U plesu Šroteš ipak je trebalo sporije izvoditi prvi dio kako bi se korak s povlačenjem stajne noge mogao izražajnije izvesti. U plesu Pod moste stvoren je veseli ugođaja kako i dolikuje temperamentu tog plesa. Izvedba je bila ujednačena, uigrana i odisala je svježinom i dobrom energijom. Koreografija primjerena i u skladu s izvornim koreografskim crtežima.

Izvođački sastav: 12 djevojčica i 8 dječaka

  1. KUD „STARI GRAD“, Lukavec, djeca 10 – 14 godina

„I JA JESAM POSAVAČKO DIJETE“ (Posavina)

Autor koreografije, voditeljica skupine, pjevanja i garderobijerka: Karla Šiprak
Aranžman glazbene obrade: Ivan Gledec
Voditelj glazbenog sastava: Željko Grozaj

Djeca su izvela šetano kolo I ja jesam posavečko dijete ujednačeno u koraku uz jednoglasan i točan pjev. Ples Repa u prvoj temi izveden je podosta estetizirano ali u granicama prihvatljivog. Već u drugoj temi vratilo se izvoru. Bravo. Ples Staro sito izveden je u prebrzom tempu i time se izgubila njegova stilska značajka. U plesu Drmeš vidjeli smo samo koračanje kad se već izabrao drmeš malo drmanja ne bi smetalo. Ijujuh.

Izvođački sastav: 11 djevojčica i 1 dječak.

Izdvajam nastupe slijedećih skupina:

  1. KUD Mraclin

„Skupljajte se djevojčice“ (Bilogora)

  1. FA Šiljakovina

Igrajmo se po Međimurski

  1. KUD Nova Zora

„I moje se cvijeće iz korijena kreće“ (okolica Slavonskog Broda)

  1. OSS Buševec

Sviraj, svirče drmeša (Moslavina)

  1. KUD Turopolje

(pjesme i plesovi Zapadne Hercegovine)

Objava Dječja smotra folklora: Donosimo odabir selektora i detaljan opis svih nastupa pojavila se prvi puta na Kronike Velike Gorice.


Županijsko Natjecanje iz kemije