Kerekesh Teatar ponovno stiže u Buševec s hit-predstavom „Babinjak“
![[]](/media/cache/dc/4c/dc4c52d90b0f6a7e81fb8b2aa54e9fdd.jpg)
Kazališni hit „Babinjak“ u izvedbi Kerekesh Teatra stiže u Buševec u nedjelju, 8. lipnja, s početkom u 19 sati. U središtu ove komične, ali i duboko angažirane priče su četiri žene – Kata, Seka, Ružica i Boža – članice Udruge žena „Moramo“, koje u jednom trenutku odlučuju uzeti pravdu u svoje ruke. Nakon što bahati mesar proda pokvareno meso zbog kojega ugine Katin pas, one kreću u pripreme za – pljačku mesnice.
No „Babinjak“ nije samo priča o osveti, već i predstava koja s mnogo humora i topline progovara o ozbiljnim temama. Kroz likove koje tumače Isidora Ferenčina, Mirna Medaković Stepinac, Zdenka Šustić i Lana Gojak Bajt, komad otvara prostor za razmišljanje o nasilju nad ženama, društvenom etiketiranju, omalovažavanju, ali i važnosti empatije, solidarnosti i uzajamne pomoći u suvremenom društvu.
Autor predstave je Ljubomir Kerekeš, a „Babinjak“ najavljuje novo poglavlje u repertoaru Kerekesh Teatra – spoj angažiranog humora i aktualnih društvenih tema.
Na predstavu je, zbog velikog interesa, ulaz moguć isključivo uz prethodnu rezervaciju na broj 098 829 907 (Nenad). Prilog za ulaz iznosi 10 eura. Organizatori pozivaju sve ljubitelje kazališta da rezerviraju svoje mjesto na vrijeme i ne propuste ovu duhovitu kazališnu večer u Buševcu.
Objava Kerekesh Teatar ponovno stiže u Buševec s hit-predstavom „Babinjak“ pojavila se prvi puta na Kronike Velike Gorice.