Amatersko kazalište Kravarsko priprema novi projekt, dječju predstavu “Djed i repa”
![[]](/media/cache/51/54/5154aa2070396d8fbc9a5a5951c53cc4.jpg)
Amatersko kazalište Kravarsko s predstavom Teška vremena gostovalo je u Voloderu, Zagrebu i Glini. Trenutačno su u tijeku pripreme za novu predstavu Svoga tela gospodar, nastalu prema adaptaciji originalnog scenarija Slavka Kolara.
Najnoviji projekt kazališta posvećen je djeci – riječ je o prvoj dječjoj predstavi Djed i repa, koja se temelji na istoimenoj ruskoj narodnoj priči. Iako je priča kratka i jednostavna, njezina snažna poruka o zajedništvu i slozi – vrlinama koje su danas rijetko prisutne među pojedincima i u društvu općenito – čini je vrijednom uprizorenja.
Kako bi predstava bila zanimljivija i sadržajnija, redatelj Stjepan Kolarec adaptirao je i proširio priču dodajući nove dijelove teksta i likove. Osim djeda, bake, unuka i unuke, u priču su uključeni i likovi životinja: pas Žućo, dvije bijele guske, šarena mačka, dva praščića i miš.
Glumačku postavu čine najmlađi članovi kazališta: sestre Emanuela, Elena i Emili Petrović, Luka Gašparac, Barbara Grđan, Luka Matković, Patrik Svekrić i Marijana Čepuran. Skupini su se priključili i glumci iz predstave Teška vremena: Lara Miković, Petra Klasnić, Kata Borovac i Ivan Šneler.
U pripremi predstave s velikim elanom sudjeluju i roditelji djece-glumaca. Skupina djece i njihovih roditelja čini skladnu i motiviranu cjelinu, spremnu uključiti se u sve aspekte pripreme predstave – od proba do izrade scenografije i kostima. Maske za životinjske likove izradit će Franjka Prša, magistra likovne umjetnosti iz Zagreba, dok će kostime sašiti Kata Gašparac.
Objava Amatersko kazalište Kravarsko priprema novi projekt, dječju predstavu “Djed i repa” pojavila se prvi puta na Kronike Velike Gorice.