Uspješna manifestacija u Vukovini: ‘Vidim, čujem i mirišem ljeto’ privukla brojne posjetitelje
![[]](/media/cache/cb/27/cb27e1e33e2a26d5edf010ea4d39fe65.jpg)
Dvorište Kurije Alapić u Vukovini u subotu je ponovno postalo najživlje mjesto u Turopolju – održana je manifestacija “Vidim, čujem i mirišem ljeto” koja je, unatoč kiši, privukla brojne posjetitelje svih generacija.
Večer je započela dječjom kreativnom radionicom slikarstva u organizaciji DADART-a, a paralelno su mališani izrađivali lutke i strašila na radionici „Straško V“ pod vodstvom umjetnice Mile Lončar. Djeca su uživala u igranju i stvaranju, dok su odrasli razgledavali izložbu njenih neobičnih lutaka te starodobne traktore Oldtimer kluba Turopolje. Traktori su posebno privukli najmađe koji su iz promatrali s velikim zanimanjem.
Kazališni dio programa otvoren je predstavom „Klinček turopoljski“ Štoos Teatra, a održana je i predstava “Pavao i njegov Glavao”, koju je izveo glumac Hrvoje Zalar. Filmski dio večeri pripao je animiranom klasiku „Čudesna šuma“ u organizaciji POUVG, dok se za glazbenu atmosferu pobrinuo DJ Darius.
Uz vožnje konjskom zapregom i brojne sadržaje, nezaobilazna delicija bili su tradicionalni pečeniki – pečeni kukuruzi koje su podjednako s guštom jeli i mali i veliki.
Manifestaciju je organizirala Udruga Vukovina u srcu uz podršku Grada Velike Gorice, POU Velika Gorica i Turističke zajednice, a program je još jednom dokazao da u Vukovini – ni kiša ne može pokvariti ljetnu čaroliju.
Objava Uspješna manifestacija u Vukovini: ‘Vidim, čujem i mirišem ljeto’ privukla brojne posjetitelje pojavila se prvi puta na Kronike Velike Gorice.