Prijava

Vaša prijava

Proglašena prirodna nepogoda za Veliku Goricu i Pokupsko

[]

Župan Zagrebačke županije Stjepan Kožić proglasio je prirodnu nepogodu uzrokovanu sušom koja je od 15. svibnja do 31. srpnja 2025. godine nanijela velike štete u poljoprivredi. Među pogođenim područjima našla se i Velika Gorica, uz gradove Sveti Ivan Zelina i Zaprešić te općine Bistra, Brckovljani, Dubravica, Farkaševac, Jakovlje, Kloštar Ivanić, Krašić, Križ, Luka, Pokupsko, Rakovec i Rugvica.

Nakon što je odluka stupila na snagu, općinska i gradska povjerenstva za procjenu štete od prirodnih nepogoda, uključujući i ono u Velikoj Gorici, obvezna su unijeti prve procjene štete u Registar šteta. Rokovi za prijavu i obradu šteta određeni su Zakonom o ublažavanju i uklanjanju posljedica prirodnih nepogoda.

Očekuje se da će nadolazeće procjene pokazati razmjere gubitaka koje je suša prouzročila poljoprivrednicima na goričkom području, ali i u ostatku Zagrebačke županije.

Objava Proglašena prirodna nepogoda za Veliku Goricu i Pokupsko  pojavila se prvi puta na Kronike Velike Gorice.