Prijava

Vaša prijava

Maloljetni delikventi uništavali dječji park, na reakciju odraslih bezobrazno nastavili

[]

U posljednje vrijeme sve češće i češće pišemo o delikventnom ponašanju djece i mladih u Velikoj Gorici i okolici. Nakon uništavanja ukrasa festivala u samom centru grada, čuvanja novoposađenih stabala, uništavanja sprava na dječjem igralištu u Kurilovcu, znaka VG u centru grada, pa i škole u Veleševcu, sada svjedočimo još jednom groznom ponašanju.

Početkom ovog mjeseca u dječjem parku iza vrtića Gorica zabilježeno je neprimjereno ponašanje dvoje dječaka, starih oko 12 godina. Prema informacijama jedne majke koja se našla na mjestu radnje, dječaci su oko 21:50 uništavali igralište, tresli tobogan i vukli ga u različitim smjerovima.

Majka opisuje da su dječaci “uzeli letvu od klupe i bacali u zrak i po igralištu gdje se između ostalog igralo moje dijete. Kada sam rekla da ih može biti sram, samo su pobjegli sa letvom u ruci i bacali ju u zrak vani na trotoaru, pritom ne mareći da li je netko u prolazu gdje oni istu tu letvu bacaju.” Ova situacija potvrđuje komentare brojnih građana koji navode kako djeca ne reagiraju na opomene odraslih, a roditelja obično nema u blizini.

Majka koja nam se obratila apelira na roditelje da se uključe u odgoj svoje djece. “Molim vas razgovarajte sa djecom, ovo nikako nije normalno. Danas ili sutra, da nečijem djetetu nešto bude zbog neodgovornog ponašanja nedovoljno odgojene djece, sumnjam da će vas itko ovako moliti preko objava, već će ih za to primiti policija,” navodi majka.

 

Objava Maloljetni delikventi uništavali dječji park, na reakciju odraslih bezobrazno nastavili pojavila se prvi puta na Kronike Velike Gorice.