Prijava

Vaša prijava

FOTO Studenac otvorio logistički centar vrijedan 10 milijuna eura u Velikoj Gorici

[]

Trgovački lanac Studenac jutros je otvorio svoj Logističko-distributivni centar (LDC) u industrijskoj zoni Meridian 16, u koji je uloženo 10 milijuna eura. Novi centar, koji se prostire na 36.000 četvornih metara, obuhvaća više vrsta skladišta, odjele za prihvat robe i gospodarenje otpadom te moderan sustav za praćenje logističkih procesa. Riječ je o dosad najvećem infrastrukturnom projektu te kompanije, koji će do 2027. godine zaposliti oko 500 ljudi.

Radit će u tri smjene, a bit će važan gospodarski poticaj za Veliku Goricu i okolnu regiju, istaknuto je na otvorenju kojem su prisustvovali upravljački tim Studenca, zaposlenici, gradonačelnik Krešimir Ačkar te predstavnici fonda Enterprise Investors, vlasnika kompanije od 2018. godine. Predsjednik Uprave Studenca Michal Senczuk kazao je kako je novi centar rezultat velikog timskog rada i važan korak u modernizaciji poslovanja. “Izgradili smo suvremen centar koji unapređuje naš opskrbni lanac i osigurava bržu i učinkovitiju distribuciju robe u posljednjih godinu dana. Ovime podižemo kvalitetu usluge u našim trgovinama i potvrđujemo predanost zajednici u kojoj poslujemo. Uvjeren sam da ćemo i ovdje, u Velikoj Gorici, biti pouzdan partner lokalnom stanovništvu.”

Direktor upravljanja lancem opskrbe Tomislav Štos naglasio je kako ovaj projekt označava novu fazu razvoja Studenca. “Ovo je naš najvažniji infrastrukturni projekt dosad. S novim procesima i tehnologijama moći ćemo još brže i učinkovitije opskrbljivati mrežu trgovina. Uz centar u Velikoj Gorici i novi koji se gradi u Dugopolju, stvaramo čvrst i tehnološki napredan temelj za daljnji rast.”

Centar ima kapacitet od 32.000 paletnih mjesta, s mogućnošću otpreme do 2.400 paleta dnevno, te zone za ambijentalnu, hlađenu i smrznutu robu. Ugrađeni su sustavi WMS i TMS, koji omogućuju praćenje svih faza opskrbe, dok je 80 posto krova prekriveno solarnim panelima koji će pokrivati većinu energetskih potreba objekta.

Gradonačelnik Krešimir Ačkar izrazio je zadovoljstvo što se jedan od najvećih projekata Studenca realizirao upravo u Velikoj Gorici. “Ovaj centar pokazuje da Velika Gorica nije samo grad ugodan za život, nego i snažno poslovno središte koje privlači velike investitore. U posljednjih nekoliko godina ovdje su svoje pogone otvorili brojni domaći i međunarodni brendovi, a sada im se pridružuje i najveći maloprodajni lanac u Hrvatskoj. Zahvaljujem Studencu na povjerenju i doprinosu našoj zajednici, kao i na činjenici da će stotine naših sugrađana dobiti priliku za posao – uz besplatan javni prijevoz do radnog mjesta.”

Uz otvorenje centra, Studenac je tom prigodom uručio i donaciju od 5.000 eura Centru za djecu, mlade i obitelj Velika Gorica, prepoznajući njihov dugogodišnji doprinos zajednici. Donaciju je ravnateljici Centra, Sandi Puljiz Vidović, uručio predsjednik Uprave Studenca.

Ravnateljica je zahvalila na podršci. “Studenac je prepoznao naš rad i misiju. Već 23 godine pomažemo obiteljima i djeci, a ova donacija omogućit će nam nabavu didaktičkih sredstava i opreme koja će dodatno unaprijediti naš rad.”

Studenac danas upravlja mrežom od 1.400 trgovina i zapošljava 7.000 djelatnika. Prošle je godine ostvario prihode od 816,5 milijuna eura, što predstavlja rast od 22 posto u odnosu na godinu ranije.

 

Objava FOTO Studenac otvorio logistički centar vrijedan 10 milijuna eura u Velikoj Gorici pojavila se prvi puta na Kronike Velike Gorice.