Patronažne sestre dobile nova vozila
Zagrebačka županija je nabavila devet novih vozila za potrebe patronažne službe županijskoga Doma zdravlja u čijim ispostavama radi 58 patronažnih sestara. Vrijednost vozila je 600 tisuća kuna, a koristit će ih i služba kućne njege.
– Vozila koja danas preuzimamo namijenjena su ispostavama u Velikoj Gorici, Samoboru, Svetom Ivanu Zelini, Vrbovcu, Zaprešiću i Jastrebarskom. Uz patronažnu, koristit će je i služba kućne njege, koju smo formirali ove godine – ispričao je Većeslav Bergman ravnatelj županijskoga Doma zdravlja.
Zamjenica župana, Nadica Žužak, podsjetila je da je Zagrebačka županija ove godine za zdravstvo izdvojila više od 53 milijuna kuna. Prema popisu prioriteta u 2017., ova su vozila nabavljena decentraliziranim sredstvima.
foto: Zagrebačka županija